KESKINENI SÕBRAKIRI jaanuar - veebruar 2014

Tervitused Peterburist!

2014 kyynladKüünlakuu läheneb juba lõpule, aeg on jälle vahepealsetest tegemistest kirjutada.

Et Jaani koguduses peeti jõuluteenistust 29.12. (osalejaid umbes 90, pildil pühapäevakooli lapsed), otsustasime kolmekuningapäeva õigel päeval tähistada --‐ perepäevaga. Seda planeerides lähtusime eelkõige pühapäevakoolilastest ja kuna olime perede plaane uurinud, oli ka aimatav, palju osalejaid võiks tulla. Põksuva südamega ootasime, kas tuleb ka teisi osalejaid. Paar last oli kahjuks haigestunud, kuid kõik ülejäänud olid kohal, isegi paar ”apsevaba”koguduseliiget –nii et meid oli kokku 7+7 väikest ja suurt perepäevalist. Alguses olime kõik koos kirikusaalis. Hannu pidas alguspalve ja mina rääkisin flanellipiltide abil idamaa tarkade reisist Jeesuslapse juurde. Liikusime koos mööda kirikusaali püüdes ette kujutada tarkade rännakut, isegi sõime ja jõime, nagu nemad. Kuigi vaevalt idamaa tarkadel popcorn teemoonaks oli. ;)

Edasi jagunesime kahte rühma --‐ täiskasvanud jäid kirikusaali Hannu juhtimisel Piiblit uurima. Mina läksin koos lastega kiriku keldrikorrusel asuvasse koguduse tuppa meisterdama. Lõpuks jõime koos teed ja sõime meie lähedalt sööklast hommikulttoodud kapsapirukaid, mis veel veidi soojad olid. NÄMM –nii pirukate kui kogu päeva peale!

 

Suur tänu jõulukaartide eest! Veel 22.1. saime jõulutervituse, mis oli postitatud Tallinnas 15.12. Seepärast soovitamegi meile kirjutada kirja lõpus olevale Ingeri kiriku aadressile Soome mitte Jaani kiriku aadressile Peterburi. See on kiireim ja kindlaim viis saadetise kohale jõudmiseks.

Aasta lõpus pikendati ka meie viisasid, mis kehtivad selle aasta lõpuni. Kuna pikendused tehti meie siin riigis viibides, ootasime asja sujumist veidi põnevil – kuidas kõik läheb. Aga läks libedalt. Saime passid uute viisadega kätte päeval,  milleks need oli ka lubatud.  Tänu Jumalale!

Jaanuaris olime kõik järgemööda natuke tõbised, Hannu kõige viimasena. Kui siis Hannu palavikutamise neljandal päeval end üsna nõrgalt tundis, kutsusime kiirabi. Arstide otsus oli kiire, tegu polnudki gripikesega vaid ta vajas hoopis kirurgi abi. Hannu viidi meie lähedal olevasse kliinikusse, kus kaenlaaluses märkamatult paisunud mädapaise avati. Enesetunne oli mõne tunniga palju parem. Augu kinni kasvamine on olnud visa, aga lootust on. Tänu Jumalale juhtimise ja hoidmise eest!

Veebruari esimese nädalavahetuse veetsime Kelttos koos Rahvamisjoni Venemaal töötavate misjonäridega – oli meie aastakoosolek. Hanna ja Miriam said ühe ametliku popipäeva ja võimaluse pakasele vaatamata palju värskes õhus viibida ja kelgutada. Meie saime võimaluse kolleegidega koos olla, oma elust ja tööst rääkida, teisi kuulata ja tulevikuplaane teha. Rahvamisjon  on Soome misjoniseltside hulgas pikima Venemaal (N--‐Liidus) töötamise kogemusega, aga nüüd on Venemaal töötavate misjonäride hulk väga väikeseks jäänud. Ingeri kirik on kosunud ja töö on laienenud, ometi vajab kirik endiselt misjonäride panust. Palvetage uusi töötegijaid sellele põllule.

Jaani kogudus tähistab peagi ümmargust sünnipäeva --‐ täitub 20 aastat koguduse registreerimisest. Nende aastate jooksul on nii kogudus kui Peterbruri Eesti Kultuuriselts saanud palju eestikeelseid raamatuid, mis on hoiul ühes  linnaraamatukogus. Raamatuid oli 6 suurt riiulitäit, millest raamatukogu ruumipuudusest tingituna tuli kaks tühjaks teha. Koos Veronikaga sorteerisime raamatuid mitu päeva, osa viisime hoiule kirikusse, osa viib Veronika ülikooli ning osa läheb ka makulatuuri. Oli ka põnevaid avastusi –1934. aastal välja antud eesti--‐vene--‐eesti sõjandusalane  sõnaraamat ning aastast 1946 pärit lõunasöögitalongid TPI sööklasse.

6.2. saime2014 grupp kurva uudise koguduse ja kultuuriseltsi segakoor "aja"dirigent Nonna Levkovitch oli saanud kutse ajast igavikku. Pildil koor oma dirigenti mälestamas. See on koorile ja meile kõigile suur kaotus. Kuid soovime koorile  jõudu jätkata laulmist, Nonna alustatut, kuni me kord koos inglitega saame ühiskooris laulda.

Meie lähimarketis olid hiljuti soome toidu nädalad. Kaupluse sissepääsu juures töötas automaat, mille nuppudele vajutades see päeva menüü välja printis ning soovi korral ka ostunimekirja pakkus. Minu proovipäeval oli eelroaks kartulisalat, mida soomlased eelroaks eriti ei pea. Päevapraena soovitati loomaliha hapukapsaga, nii et samuti mitte eriti soomepärane toit. Aga magustoiduks soovitati teha mustikakooki, mis mindki sel päeval nii palju inspireeris, et ostsingi paki külmutatud mustikaid ja küpsetasin ka koogi.

Aga hiljuti saime maitsta ka Eesti toitu. 2014. aasta on Peterburis Võrumaa aasta, mille jooksul tutvustatakse Võrumaad siisetele ettevõtjatele. Kui maitsvad on kodune rukkileib ja suitsusink! Kodumaa "maitseb" hästi. Isegi õhk on Eestis teine, tunnen seda iga kord, kui sinnapoole piiri satun.

23.2. tähistame Eesti sünnipäeva ka koguduses, jumalateenistuse järel laulab "Kaja" ja tantsib "Neevo" ning kaetud on kohvilaud. Aasta algusest toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval. Oleme tänulikud Antoni eest, kes lisaks "Kajas" laulmise eest nüüd neil pühapäevadel orelit mängib, mil teenistus on Hannu pidada. Oleme tänulikud ka Sergei eest, kes jätkab kaks korda kuus meie kirikumuusikuna. Kandke Jaani kogudust ikka oma palvekätel ning paluge meile tarkust leida viise ja võimalusi siinsete eestlaste teenimiseks.

Õnnistatussoovidega Liliann perega

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top