KESKINENI SÕBRAKIRI mai - juuli 2014

MИР BAM – RAUHAA TEILLE!

2014 suve jaanituliPeterburi jäi seekord juunilumeta, kuigi mai kuumalaine järel on siingi ilmad jahedapoolsed olnud.

Kuigi jaanituli ei kuulu Peterburi kultuuri--‐ sündmuste hulka, ei jäänud me tuleta ka siin. Käisime linna lähistel oleva Skuoritsa koguduse jaanikul. Jäime tulesüütamisele eelnenud jumalateenistusele küll hiljaks, kuid armulauale siiski jõudsime. Tuli polnud väga suur ja inimesi mõnikümmend, kuid õhtu oli tore. Lapsed punusid pärgi ning karikakraid jätkus ka ‐ toomiseks, isegi pojenge saime kaasa.

Eelmisele ja praeguse kirja vahele on mahtunud mitmeid sündmusi ja kohtumisi. Ülestõusmispühad ja Nelipüha on jälle peetud, pühapäevakooli lapsed suvepuhkusel vana--‐ vanemate juures.

Tudrukud

2014 suve synnipaevMiriam sai mais juba 8. Olime tema sünnipäeval mõlemad Hannuga nii tõbised, et lapsed pidid ise laua katma. Olin eelmisel päeval õnneks jõudnud tordi ja lilled siiski ära osta. Nii sai sünnipäevalaps uhke ‐ laua, nagu meie peres traditsiooniks on saanud, mis sest et oma käega kaetud.

Mai viimasel päeval said tüdrukud koolist tunnistused, mille üle oli põhjust rõõmustada. Ei olnud küll ainult viiepuru, kuid numbrid pole ju ka kõige tähtsamad.

Kevade jooksul olime neid korduvalt püüdnud julgustada oma hoovi mänguväljakule minema, kuid sageli olid nad tuppa tulles pettunud. Küll ei olnud seal  olnud teisi lapsi või polnud keegi tahtnud nendega mängida või oli neid lausa kiusatud. Hiljuti aga juhtus väike ime – tüdrukud tutvusid 10aastase Artjomiga ning ühised mängud on kestnud tunde. Loodetavasti kohtuvad nad Artjomiga edaspidigi. Nii kasvab ju ka keeleoskus!

Sõbraküsimus on mõnigi kord olnud raske ja valus. Kuna koduümbrus pole mänguseltsilisi pakkunud, on koolikaaslaste roll olnud eriti suur. Ja muidugi on igatsetud ka Soomes ja Eestis olevaid sõpru. Miriami klassist läks kaks peret Soome tagasi ning raske oli hüvasti jätta kahe kõige kallima klassiõega. Õnneks algab kohe--‐ kohe puhkus, ning eelseisvaid  kohtumisi ja jällenägemisi juba oodatakse.

Olga

2014 suve olgaViimati kirjutasin 97aastasest Olgast, kelle haigevoodi juurde meid Hannuga armulauda jagama kutsuti. Käisime teda ka haiglas vaatamas ning armulaud sai seatud sealgi. Lisaks Olgale soovis seda ka talle palgatud õigeusklik abiline ning  viimasel hetkel hüppas voodist välja ka vastasvoodis pikutanud memmeke, kes oli lapsepõlves käinud katoliku kirikus. Hetk tundus eriliselt pühalik. Jumal tervendas Olga kopsupõletikust ning nüüd on ta oma kodus jälle tagasi.

Olga on sündinud Peterburi lähistel ning lausa ametlikult kakskeelseks tunnistatud. Aastakümned venekeelses keskkonnas ei ole tema eestikeele oskust eriti mõjutanud ning see paneb mind imestama iga kord, kui temaga kõnelen. Olga elab  endiselt omaette, ühiskorteris, mille kööki tal ei ole enam jõudu kasutada. Oma vähestele jõuvarudele vaatamata pole ta soovinud, et sotsiaaltöötaja tema argirutiini segaks. Hiljuti üllatas Olga meid sellega, et tuli koos saatjaga kirikusse. Kui pakkusime, et Hannu võiks talle armulauda kirikupingis jagada, siis ei pidanud ta seda vajalikuks. Väärikas vanaproua astus ise saatja toel altari juurde, trepiastmetele vaatamata.

Kiirvisiit Eestisse

2014 suve tortJuuni keskpaiku veetsime mõned päevad Eestis. Esmalt käisime õnne soovimas Hannu ristitütrele, kuid reisi põhieesmärk oli korraldada väike peoke minu kallile vanaemale, kel oli 90. sünnipäev. Pidupäevaks tõime ta hooldekodust Põltsamaale kohvikusse. Algul oli meil plaan kogu pidu tema eest saladuses hoida, aga kui ta telefonitsi ise asju korraldama hakkas, pidime oma plaani avalikustama. Kõige toredam oli see, et kuigi sünnipäev sattus sel aastal argipäevale, said nii mitmed külalised siiski kohale tulla. Ise poleks me jälle Peterburist saanud nädalavahetusel ära olla. Ja pidu oli tore, aitäh  asjaosalistele!

Ärasõiduhommikul pääsesime Põltsamaal veel arstilegi Hanna valutavat kõrva näitama ning koos tablettidega suundusime taas Narva piiripunkti. Olime kiire abi eest väga tänulikud. Jumal on hea!

Tahtsundmused koguduses

2014 suve rist14.6. peeti Jaani kirikus Eesti, Läti ja Leedu ühist leinapaeva jumalateenistust.  Rahvast oli palju ning jutlusi lausa kolm. Algselt oli plaanis nii, et läti ja leedu vaimulikud jutlustavad oma emakeeles, kuid õnneks otsustasid nad seda siiski vene keeles teha, et kõik kirikulised nende jutust aru saaksid. Kõigis kolmes jutluses kõneldi armastusest ning kristlaste osadusest. Laulis kolm koori ning viimasena kõlas ühislaul Baltica ühendkoorilt, suur oli rõõm olla koorilauljate ridades.

Järgmisel päeval pidasime tunduvalt väiksema seltskonnaga leeripuha.  Leerilapsi oli täpselt üks, kuigi leeritundides käijaid oli olnud kokku kolm. Loodetavasti saame sügisel ka nende leeripidu pidada.

Viimane teenistus on 29.6., siis algab puhkus ja teenistuste pidamisse tuleb suvine paus. Inimesed ongi enamus juba laiali, kes suvilas, kes Eestis. Augustis jälle uue hooga! Peterburi Soome kool alustab 13.8., hiljemalt siis peame tagasi olema.

2014 suve gruppMeie suveplaanide juurde kuulub ka Rakveres toimuv Nelja Tuule ristirännak (7.--‐ 13.7.) –ehk kohtume seal? Uuri Misjonikeskusest või nende kodulehelt täpsemalt! Päris lõpuni me seal küll olla ei saa, sest 13.7. oleme külas Haapsalu koguduses. Äkki kohtume hoopis Haapsalus?

3.8. peetakse Põltsamaa koguduses kuld--‐ ja hõbeleeri, ning, kui Jumal lubab, plaanin olla siis kodulinnas. Arva ära, millisesse rühma mina kuulun? ;)

Ja siia lõppu veel selline rõõmus uudis, et kui Hannu juuni alguses arstil käis, selgus et sarkoidoosinäidud olid üle hulga aja jälle vähenenud. Halleluuja! Paluge jätkuvalt Hannu tervise eest! Järgimne kontrollkäik on augustis.

Kosutavat suve soovides

Liliann perega

Hannu, Liliann, Hanna ja Miriam Keskinen         
Puh. +7 921 983 4012 (Hannu)
Puh. + 7 921 983 4013 (Liliann)
Skype: hannu.keskinen ja liliann.keskinen
Blogi: hannukalervo.wordpress.com

 

c/o Inkerin Kirkko 
PL 189
53101 Lappeenranta
Soome
e-post:  eesnimi.perekonnanimi @sekl.fi

 

EELK Misjonikeskus Tehnika 115, 10139 Tallinn
tel 6464760
mk @eelk.ee     www.misjonikeskus.ee
Annetused misjonitöö heaks: Swedbank 1120254269 SEB 10602016015008

 

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top