KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2013

Jõulutervitused Peterburist!

2013 talv tudrukudOleme elanud nüüd siin Põhjala Veneetsias neli kuud ja kodunenud päris hästi. Tüdrukud on ka väga rahul, üks neist soovib jääda siia vähemalt viieks aastaks, teine heameelega kasvõi elu lõpuni. Koolist on nad leidnud mitmeid toredaid huviringe, lisaks sellele käib Miriam viiulitundides ja Hanna koolibändis. Homme, 15. detsembril lauldakse Maarja kirikus soome keeles jõululaule ja nemadki on seal kaastegevad.

näeme. Aga kui nii peaks tõesti minema, oleks ju tegelikult päris tore, et lääne kiriku jõulupüha ära märkimist leiab, kuna õigeusu kalendri järgi on jõulud alles jaanuaris ja meie jõulupühad siin täiesti tavalised tööpäevad. Nõukaajast mäletan, kuidas lambid Põltsamaal linna kuusel jõulupühadeks ära kustutati. Nüüd, tänu Jumalale, on vastupidi.

Jaani koguduses on seekordsed jõulud senistest veidi erilisemad - esimesed jõulud kogudusele koos pühapäevakooliga. Koguduse taastamise järgse kahekümne aasta jooksul ei ole varem siin lastetööd tehtud. Lõikustänupühal (pildil ajaloolises esimeses tunnis osalenud) alustanud pühapäevakoolis käib praegu üheksa 5-12aastast last, kellega plaanime ka jõuluteenistusel 29.12. ühe laulu laulda. Pühapäevakooli tunde peame jumalateenistuse ajal ning tuleme kirikusaali armulaua ajaks, et koos kogudusega sellest osa saada.

24.11., mil Ingeri Kiriku piiskop Aarre Kuukauppi seadis Hannu ametisse (foto: Veronika Mahtina). Sel korral jutlustas Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru. Tundsime tema kohalolust suurt rõõmu. Aitäh, Leevi!Samal pühapäeval toimus pärast jumalateenistust ka koguduse üldkoosolek, nii et kohvipaus oli selleski mõttes omal kohal. Koosoleku tõttu oli kohvipaus lühike, kuid siiski jõudsime selle jooksul tutvuda ja mõne sõna juttu ajada päris mitme inimesega. Saime isegi paar küllakutset, mis tegi südame soojaks.

Oleme nende kuude jooksul saanud mitmeid kordi tunda, kuidas Jumal on olukordi juhtinud ning kuidas eestpalved on meid kandnud. Iga kord, kui oleme seda vajanud, on Jumal läkitanud meie juurde inimesi, kellega oma koormaid jagada ja kes on meile toeks olnud. Jumal on hea, ega tee vigu! Tänan, et palvetad nii meie kui kogu Jaani koguduse eest!

Lugedes hiljuti raamatut Jaani koguduse ajaloost, jäi sealt meelde kirjeldus 1860. aastal toimunud kiriku sisseõnnistamisest, kus piiskop avanud pidulikult kiriku ukse Matteuse evangeeliumi sõnadega "Tulge minu juurde"  ning pastor rõhutanud oma sõnumis, et Issand kinkis kogudusele kiriku selleks, et öelda Luuka evangeeliumi sõnadega "Tulge, kõik on valmis".

Jeesus kutsub tänagi – kõiki, eelistusteta – ning lubab tänagi anda meile hingamist. Jeesus ei luba meile kergemat elu või elu ilma koormate või haigusteta, kuid Ta tahab olla ise meile hingamiseks, käia meie kõrval, aidata meil koormaid kanda. Et Jumal on meile sellise Lohutaja ja Abimehe saatnud, selles ongi rõõmusõnum – Päästja on tulnud. Ja sedasama rõõmusõnumit on kristlasi kutsutud levitama oma naabrusest maailma äärteni.

"Jõulud jõudsid, jõulud jõudsid, kalli kingitustega.
Kallim kingitus on Jeesus, jõululaps on Issand Krist."

Nende sõnadega laulust, mida tahame jõuluteenistusel lastega laulda, soovin Sulle rõõmsaid jõule ja õnnistatud uut misjoniaastat!

Liliann perega

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top