Aasia

Nele ja Francis Borchardt Hong-Kongis

Nele Borchardt on eestlanna, kes töötab alates 2011. aastast abikaasa Francise ja kahe väikese tütrega Soome Misjoniseltsi lähetusel Aasia metropolis Hongkongis. USA-st pärit Francis on teoloogiadoktor ja töötab Hong Kongi Luterlikus Usuteaduslikus Seminaris Vana Testamendi abiprofessorina. Seminar (lts.edu) tähistas 2013.aastal 100. aastapäeva ja selles on õpilasi 15-st maast. Nele ordineeriti 2009. aastal Soomes kirikuõpetajaks. Suvel lõpetab ta kaheaastase Kantoni hiina kursuse ja hakkab tööle sealses luterlikus kirikus.

Rohkem infot: www.misjonikeskus.ee

Abielupaar Islamimaal

Üks Eesti noor abielupaar töötab orbudest lastega ühel Islamimaal. Turvalisuse kaalutlustel ei ole võimalik avaldada nende täpset teenimiskohta ega detaile nende tööst.  

Perekonna tööd islamimaal saab annetustega toetada: 
Eesti EKB Koguduste Liit, a/a 1120227335, selgituseks Islamimaa 

Külvi ja Christoph Unger, piiblitõlkijad

Perekond Ungerid töötavad Piibli tõlkimisel ühte Lääne-Euraasia keelde, mille rääkijaid on paar miljonit inimest.

Emakeelse Piibli olemasolu aitab kaasa kohaliku koguduse tekkimisele ja kasvamisele. Mõnda aega elas perekond Iraagis, kuid on nüüdseks pöördunud tagasi Saksamaale, kus jätkavad tööd piibli tõlkimise alal.

Külvi ja Christoph Unger, Wycliffi piiblitõlkijad, Tartu Kolgata Baptistikogudus.  

 

Perekond Ungereid saab annetustega toetada:  Eesti EKB Koguduste Liit, a/a 1120227335, selgituseks: ungerid.

Mailis ja Gerolf Wüst, misjonärid Paapua Uus-Guineal

Mailis Mailis ja Gerolf on rahvusvahelise organisatsiooni Ethnos360 (varem New Tribes Mission, NTM) misjonärid. 2010. a. märtsis asusid nad elama Paapua Uus-Guineale. Peale pidzin inglise keele omandamist teenisid Gerolf ja Mailis kaasa ühes NTM-i misjonikeskustest Paapual. 2012. a. jaanuaris läksid nad elama dom hõimu Chimbu provintsis. Gerolf tegeleb hetkel dom keele õppimisega. Hiljem soovib ta aidata kaasa kohalike usklike ja koguduste vaimulikule kasvule ning teenimisele ja piiblitõlkimisele. Lisaks Wüstidele töötavad dom hõimus Jim ja Judy Burdett Ameerika Ühendriikidest

Loe Wüstide sõbrakirju siit.
Vaata ka nende kaastööliste blogi: blogs.ethnos360.org/jim-burdett/ 

Selles u. 6 milj. elanikuga riigis on üle 850 erinevat keelt kõneleva hõimu ja paljudel neist puudub veel emakeelne Jumala Sõna. Esimese aasta jooksul tegelevad Gerolf ja Mailis Paapua kultuuri ja ühe riigikeele, pidzin inglise keele õppimisega. Seejärel asuvad nad elama hõimu, kus esmalt õpivad selgeks kohaliku keele ning peale seda osalevad Piibli tõlkimises ja õpetamises, koguduse rajamises ning vajadusel kirjaoskuse õpetamisel.

Read more: Mailis ja Gerolf Wüst, misjonärid Paapua Uus-Guineal

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top