Raivo

Raivo Mandariinimaal - suvi 2010

28.raivokurg juunil jõudis kurt misjonär (EKNK Tallinna kurtide kogudusest) tagasi Mandariinimaalt, kus ta viibis kolm kuud. Teda kutsuti appi õpetama noormeestele puutööd ning ka piiblitunde. Kuid sellega asi ei piirdunud. Kolme kuu jooksul mõjutas ta paljude elusid ja kuulutas evangeeliumi kurtidele viipekeeles ning kolm päeva enne Mandariinimast lahkumist ristis Raivo kolm kurti oma üürikorteri vannis!

Igatsus minna Mandariinimaal sai istutatud Raivo südamesse juba 2006 aastal World Deaf Assemble  konverentsil Tallinnas, kui ta kohtus Põhja Iirimaa kurtide töötegijatega. Nende hulgas oli ka Ingrid (kuulja, viipekeeletõlk), kes töötab misjonärina Mandariinimaal. Ta abiellus kohalik noormehega ja on elanud Mandariinimaal juba 17 aastat. Iirlased rääkisid Mandariinimaalt, sealsest elust ja kurtide olukorrast, ning kõik see väga puudutas Raivo südant ja ta koges, kuidas Püha Vaim ütles talle, et ka temal tuleb minna Mandariinimaale.

Read more: Raivo Mandariinimaal - suvi 2010

Raivo Mandariinimaal - kevad 2010

NB! Tekstis leiduvad lühendid: Hna - mandariinimaa, Knmng – sihtkoht, HjaH – ettevõte ”südame ja kätega” ja isikute nimed on muudetud misjonäride kaitseks. 

Tere kallid sõbrad!   

04. aprilli varahommikul jõudsin lennukiga Helsingist Shnghisse ja sealt edasi reisi sihtkohta. Kohe, kui ma kohale jõudsin, algas salajane jumalateenistus, kus ristiti kuus kurti. Jumalateenistuse ja ristimise viisid läbi Iirimaa kurdid. Koos oli palju kurte ja oli ka kuuljaid. Ma olin nii vapustatud ja rõõmus, et jõudsin õigel ajal ning sain seda sündmust näha.

 Ma veetsin toredalt aega 3 päeva Richardi, Rosa ja veel 2 inglannaga. Siis nad lahkusid lennukiga teise linna Ida Hnas uurimisretkele, kas seal on võimalik midagi uut rajada.    Jõudnud Knmng-sse tundsin end just kui teises maailma otsas. Esimesed päevad püüdisn harjuda Hna eluviisi, kultuuri ja kommetega. Kohtusin ka Liisaga, kohaliku misjonäriga, kellega arutasime minu edasist tegevusest Knmngis. Tal oli väga hea meel, et sain tulla 3 kuuks, et julgustada ja õpetada kurtidele Jumala Sõna.

9. aprilil läks töö lahti ”HjaH” puutöökojas. Õpetasin noormeestele täispuidust riidekappide, söögilaudade, kummutite, voodite jne tegemist. Mina töötan nendega igapäev 4-6 tundi, edasi töötavad nad ise.

Suhtlemine hna viipekeeles ei ole just lihtne kuid heade sõprade keskel olen ära õpinud juba mõningad hnakeelsed viiped ja hiroglüüfid. Tänu sellele on mul palju kergem suhelda kohalikega.

Read more: Raivo Mandariinimaal - kevad 2010

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top