Tervitused Paapualt - veebruar 2012

Katusepleki paigaldamineTere!

Jah, meil on palju põnevaid uudiseid jagada! Oleks võinud seda juba mõni nädal tagasi teha ja palun vabandust, et seda ei juhtunud. Aga nagu peagi uudiseid lugedes näete, kõik see uus ja põnev, millega praegu tegeleme, võtab palju aega ja energiat. Suur tänu, et oled meie eest jätkuvalt palvetanud. Tajume iga päev, et oleme eestpalvetega kaetud.

Esimene uudis on see, et meie majaehitus Dom hõimus algas 27. jaanuaril! Soovisime alustada varem aga maakasutusloa saamine võttis aega kaks ja pool kuud. Kohati tundus ootamine väga pikana aga tänu Jumalale, lõpuks see siiski tuli! Kasutasime seda aega ehituse ettevalmistuste tegemiseks. Kuigi suur osa majamaterjalist oli meil juba olemas, tuli siiski osta ka uut materjali. See oli aga päris uus kultuurikogemus! Näiteks saevaeskis ei piisanud sellest, et Gerolf viis tellimuse sinna kirjalikus vormis. Peale seda kui kahe nädala jooksul mitte midagi ei juhtunud, hakkas ta iga päev saeveskis kohal käima ja tõi sealt ära niiaplju laudu kui selle päeva jooksul oli valmis saetud (muidu oleks need kellegile teisele müüdud!). Ja nii kestis see pea kolm nädalat! Teatud asju pidime ostma ka poodidest, aga sageli oli nii, et ühest poest saime mingi hulga soovitud kaupa ja ülejäänud tuli osta teisest poest või isegi kolmandast. Seda näidete nimekirja võiks jätkata väga pikalt... Mina tegelesin samal ajal ka meie asjade pakkimisega ning ehitusmeeskondadele söögi ostmisega ja paljude muude pisidetalidega. Aga me ei ole selles kõiges sugugi mitte üksi! Väga paljud kaasmisjonärid aitasid meid ettevalmistamistustes ja aitavad ka praegu majaehitamisel. Tänu Jumalale nende eest!


 Saeveski, kust saime suurema osa vajalikust puidust.Praegu elame koos ehitus-meeskonnaga meie kaastöötajate Jim ja Judy Burdetti majas, mis on kohe meie maja kõrval. Gerolf aitab ehitusel kaasa ja mina teen koos Judyiga meeskonnale süüa, pesen nõusid, koristan jne. Gerolfi ülesandeks on olnud ka ehitusmaterjalide misjoni-keskusest hõimu transportimine (parajasti on käsil kuues reis.) Teekond on 100 km pikk, kuid kuna maantee on väga kehvas seisus, võtab selle läbimine 6 tundi aega. Halbade teeolude tõttu ei ole ka võimalik autot 100% täis laadida. Eriti ohtlik on viimane osa teekonnast (7 km), mis kulgeb mööda mägiteed ja vihmase ilmaga on väga raskesti või hoopis mitte läbitav. Aga oleme ka selles Jumala abi näinud – kõigil päevadel, kui transportimine toimus, hoidis Ta vihmasajud pealelõunasele ajale, kui koorem oli juba kohal ja maha laaditud. Gerolfil on abiks üks kohalik veoautojuht ja paar nö turvameest, sest sellised koormad ahvatlevad maantee äärsete külade inimesi vargusele.

 Selle veokiga toodi kogu ehitusmaterjal ja muu vajalik hõimu kohale.Ma ei saa mainimata jätta ka kohalikke Dom hõimu mehi, kes on samuti majaehtiuse juures väga suureks abiks olnud. Kõigepealt valmistasid nad meie maatüki ehitamiseks ette st võtsid maha seal olnud väga vanad majad, saagisid maha puud ja majale ettejäävad põõsad, liiguasid suure kivi teise kohta jne. Olime üllatunud, et ligi 20 meest tuli Jimi kutse peale kohale ning kogu töö oli vaid mõne tunniga tehtud! Nad kaevsid ka majapostide augud, täitsid need tsemendiga ja „istutasid“ postid sinna sisse. Samuti ehitavad nad meie aeda ning aitavad ehitajaid kus iganes võimalik. Enamus neist on kohaliku koguduse liikmed. Pühapäeva hommikul koguduses olles, märkasin tahvlil palvesoove, üks neist oli „Gerolf ya Mailis“. (Muide, sõna „ja“ kõlab Dom keeles sama nagu eesti keeles, ainult kirjaviis on erinev! Aga sellega vist sarnasused ka piirduvad, kahjuks.) Kuna palvesoovid olid Dom keeles, siis millestki muust ma aru ei saanud, kuid Jim selgitas hiljem, et üks neist oli ka eestpalve maja ehitamise eest. Väga armas ja julgustav on teada, et oleme siia oodatud.

 

 

 

 

 Meie maatükk, mille kasutusloa saamine võttis kaks ja pool kuud.Aga ehitusuudised ei ole ainsad, mida tahame teiega jagada. Olime rõõmsalt üllatunud kui just peale seda, kui olime otsustanud Dom hõimu tulla, saime teada, et juulikuus saavad meist lapsevanemad! Kahjuks ei võimalda siinne tervishoiusüsteem kohapeal sünnitada ja nii tuleb meil maikuus kodumaile reisida. (Olen meie misjoniklinikus arsti järelvalve all, kuid ka seal ei ole võimalik sünnitada.) Plaanime kõigepealt mõned kuud Saksamaal elada ja oktoobris Eestisse tulla. Tagasi Paapuale tahame pöörduda 2013. a. veebruaris. Usaldama kõik need plaanid Jumala kätte! Lapseootus on seni hästi kulgenud. Alguses olin väga väsinud ja enesetunne oli üsna kehv aga praeguseks tunnen end taas hästi. Imetleme taas seda, kuidas Jumal asju korraldab – kui maakasutusluba oleks tulnud varem, oleks ka hõimu kolimine ja majaehtiamine varem toimunud ja mina ei oleks suutnud eriti suureks abiks olla, kuid nüüd ei ole see üldse raske!

Majapostide paigaldamine.Internetiühendus ei ole meil siin sama hea kui oli misjonikeskuses elades, seetõttu saadan kõigepealt selle kirja ja hiljem teise meili mõnede fotodega (loodetavasti see õnnestub). Pean need kahjuks imepisikeseks tegema, aga saate ehk siiski väikese ettekujutuse siin toimuvast. Seoses meilide saatmisega on palve, et kui vastate, siis palun kustutage minu poolt kirjutatu, see teeb meili mahu väiksemaks ja kohalejõudmise lihtsamaks!

Rahusooviga,

signature.jpg

 

 

Postid on paigas.    Postid on paigas. 

 Põrand ja osa raamistikust on ka paigas. Põrand on tehtud paksust vineerist. Ka kõik majaseinad on vineerist, kuid veidi õhemast.   

Põrand ja osa raamistikust on ka paigas. Põrand on tehtud paksust vineerist. Ka kõik majaseinad on vineerist, kuid veidi õhemast.      

Katusepleki paigaldamine. Katusepleki paigaldamine.

  Katus on peal!

Katus on peal!


 

 Gerolf ja meie maatüki omanik Dile Kal koos töötamas.

Gerolf ja meie maatüki omanik Dile Kal koos töötamas.


 

Enne seinte paigaldamist pandi majale niiskuskaitseks kile ümber.

Enne seinte paigaldamist pandi majale niiskuskaitseks kile ümber.

 Kaunis lapiline välissein. Lapiline sellepärast, et vineer oli varem erinevate tubade seintes (majas, mille teistelt misjonäridelt ostsime). Kas jätta selline või värvida üle?

 Kaunis lapiline välissein. Lapiline sellepärast, et vineer oli varem erinevate tubade seintes (majas, mille teistelt misjonäridelt ostsime). Kas jätta selline või värvida üle?

  Kohalikud mehed maatükile aeda panemas. Kohalikud mehed maatükile aeda panemas.

  Kohalikud mehed maatükile aeda panemas.
 

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top