Tervitused Paapualt - detsember 2011

wuest nov2010_300px.jpgTere taas!

Valik on tehtud!

Umbes neli nädalat tagasi jagasime palvesoovi hõimuvaliku pärast ja täna saame öelda suure tänu eestpalvete eest! Oleme jõudnud otsusele minna teenima Dom hõimu inimesi. Selleni juhtisid meid mitmed erinevad teeviidad, milledest tähtsaimad olid Jumal rahu meie südametes, Domis töötavate misjonäride Jim ja Judy Burdetti soov meid oma kaastöötajateks võtta, meie kodukoguduste ning New Tribes Missioni (NTM) juhtkonna nõusolek. Hoolimata sellest, et inimesed on oma heakskiidu andnud, sõltume esmalt Jumalast ning Tema abist igal järgmisel sammul. Oleme tänulikud, et paljud palvetasid meie eest ning julgustasid meid ka e-kirju saates. Teie kaasaelamine, armastus ja hoolimine tähendavad meile palju!

Nüüd on meie ees järgmine suur samm: hõimu elama minek...


Selleks on kõigepealt vaja ehitada maja, kus elada. Taas oleme tänulikud, et me ei ole üksi, vaid ümbritsetud paljudest misjonäridest kes on rõõmuga valmis selles kaasa aitama. Eelmisel nädalal toimus juba esimene nõupidamine majaehituse teemal. Väga palju suuri ja väikesi detaile tuleb läbi mõelda ja planeerida. Esimene tähtis asi on maatüki leidmine ning selle kasutusõiguse saamine. See ei toimu siin nii nagu kodumaal. Vahel on raske teada, kes on päris maaomanik ja kust lähevad piirid, kuna enamasti käib kõik mälu järgi. Leidub inimesi, kes saades teada, et maad hakkavad kasutama misjonärid, teatavad lootuses sellest kasu saada, et ka nemad on maaomanikud. See võib tekitada palju segadut. Kirjalikud lepingud maa kasutamise kohta ning neist kinnipidamine on siin veel päris uued asjad. Päris Burdettide maja kõrval on just paraja suurusega maalapp, mis meile hästi sobiks. Jim ja üks NTM´i juhtidest tegelevad praegu maaasjade ajamisega. Kui maakasutusloa saamine kenasti läheb, siis alustame jaanuaris maja ehitamisega. Kui mäletad, siis 2010. a. juunis ostsime ühe Paapualt lahkuva misjonäri maja, mis võeti tükkideks ja toodi misjonikeskusse. Nüüd tuleb kogu see materjal hõimu transportida. Üht-teist tuleb meil siiski veel ka juurde osta, loodame, et õnnestub kõik vajalik kohapealt leida. Maja ehitama tulevad teised NTM´i misjonärid, kes „ohverdavad“ nädala või kaks oma igapäevase töö ajast. Gerolf osaleb ehitamisel ning Mailise ülesandeks on meestele süüa teha J. Ehituse ajal elame Jim ja Judy juures.
Vähetähtsad ei ole ka meie suhted külaelanikega ja kohaliku koguduse liikmetega ehitamise ja sissekolimise ajal. Kohalik kogudus on juba kaua aega palvetanud, et Jumal saadaks Jimile Ja Judyle kaastöötajad ning nad on tänulikud palvevastuse eest. Tahame nende ning ka külaelanikega kohe algusest peale häid suhteid luua. Kuna meie arusaamised on erinevad, võib tekkida olukordi, kus me ei vasta nende ootustele ja teeme asju teistmoodi, kui nemad õigeks peavad. Vajame tarkust Jumalalt!
Veel enne kui ehitamine pihta hakkab plaanime korraks Domi külla minna ja isiklikult sinna elamatulemisest teada anda. Tõenäoliselt toimub see 16.-20. detsembril. Praegust plaanide kohaselt sõidame sinna koos Jimi ja Judyga ning tagasi tuleme ühiskondliku transpordiga.
Gerolf on jätkanud Johannese evangeeliumi piiblitunde Tufaga ning need on seni hästi läinud. Tufa ei väljenda oma mõtteid eriti, kuid on näha, et on kuuldust ning nähtust väga kaasahaaratud.
Siin lühidalt seekordsed palvesoovid:
- et maakasutusloa saamine kulgeks sujuvalt ning kiiresti.

- et materjalide transportimine ning ehitamine läheks ladusalt.

- et oleks piisavalt maja ehitamisele kaasaaitajaid. Igas ehitamise etapis on vaja erinevate oskustega mehi.

- et osaksime kohe algusest peale Domi inimestega häid suhteid luua.

- et detsembris toimuv külaskäik Domi oleks turvaline ning julgustuseks kohaliku koguduse liikmetele.

- et Tufa ja tema pere tuleks päästmisele.

Palun palvetage ka Jimi ja Judy eest – järgmisel nädalal tegelevad nad koos ühe konsultandiga Dom keelsete kirjaoskuse õpetamise materjalide uuendamisega. Lugemise ja kirjutamise õpetamine on väga oluline osa misjonäride tööst, kuna ilma kirjaoskuseta ei saa inimesed täiel määral osa ka emakeelsest Jumala Sõnast.
Taaskord südamlik tänu, et meie ja Dom hõimu inimeste eest palvetad!
Palun jagage meiega ka oma palvesoove!

Õnnistatud ning rahurikast advendiaega soovides,

signature.jpg

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top