Tervitused Paapualt - aprill 2012

Gerolf ja Kabia Josef - teises Dom külas asuva koguduse õpetajaTere!

Eelmise kirja saatmise ajal meie maja ehitus alles käis, kuid umbes kolm nädalat tagasi kolisime juba sisse! Aitäh, et meie eest sel kiirel ajal palvetasid! Oleme Jumalale tänulikud, et kõik kulges ilma probleemide ja takistusteta ning nüüd on meil võimalik veel enne Saksamaale sõitu mõned nädalad oma uues kodus elada.

 

Rõõmustame ka selle üle, et meil on nüüd võimalik mõne nädala jooksul Dom keelt ja kultuuri tundma õppida. Algus on väga põnev olnud! Dom keelel ei ole mitte midagi ühist keeltega, mida seni oleme õppinud, seega avastame täiesti uut maailma. Põnevil on sellest ka meie sõbrad siin, kes on hea meelega valmis aitama ning julgustavad meid öeldes, et õpime keele vaid mõne nädalaga selgeks! Nii see päris ei ole muidugi! Loodame, et paari-kolme aastaga saame hakkama. Meil tuleb jõuda sellisele tasemele, et oleme võimelised Dom keeles õpetama ja see ei tähenda mitte ainult keeleoskust vaid ka kultuuri ning inimeste mõttemaailma põhjalikku tundmist. Meie kaastöötaja Jim on ka valmis igati aitama ning samuti New Tribes Missioni keeleõppekonsultandid. Aga üle kõige loodame Jumala abile!

 

Tulen veelkord majaehituse juurde tagasi... nagu varem kirjutasin, aitasid meid selles paljud kohalikud inimesed. Et öelda neile siinsete kommete kohaselt aitäh, korraldasime koguduse inimeste abil külarahvale suure söögiaja, mida nimetatakse „mumuks“. Meie poolt oli suurem osa toidukraamist: (külmutatud) lambaliha, maguskartul, kõiksugu roheline kraam, (mis on siin väga tavaline toit - umbes nagu meie salat, aga palju erinevaid sorte), riis, tuunikalakonservid ja kiirnuudlid. „Peakokad“ olid siiski kohalikud mehed ja naised. Üritus algas juba hommikul toidu ettevalmistamise ning kivide lõkkes kuumaksajamisega. Kui see tehtud, pandi toidukraam vaheldumisi kividega suurtesse metalltünnidesse, kus see siis paar tundi küpses.

 


Nii näeb valmis banaanilehtedega vooderdatud ja toitu ning tulikuume kive täis mumutünnValminud toit jagati erinevatele gruppidele mõeldud kuhilatesse, kuid toidu kätteandmine ei saanud toimuda enne kui peeti mõned kõned. Huvitav on see, et enamus toitu viidi traditsiooni kohaselt koju kaasa ja nauditi hiljem pereringis, kuid veidi söödi ka kohapeal. Tundus, et meie tänusõnum jõudis toidu jagamise kaudu inimesteni – igatahes nägime väga palju õnnelikke nägusid!

 

Kuid juba vähem kui kahe nädala pärast jätame oma kaastöötajate ning sõpradega hüvasti ning sõidame misjonikeskusse, kus veedame viimased päevad enne Saksamaale reisimist. Veidi kurb on nii ruttu lahkuda, kuid teame, et meid oodatakse tagasi. Ning et palvetes saame neile alati lähedal olla. Hetkel on oluline palvetada järgmiste asjade pärast:

  • et usklikud siin kasvaksid Kristuse tundmises ja elaksid päevast päeva koos Temaga. Praegu õpetavad Jim ja kohalik mees Gena igal pühapäeval Kolossa kirja. Järgmistel pühapäevadel on teemaks abielu. Siinsed suhtumised ja aursaamised abielust on piibliõpetusest üsna erinevad - palvetage, et Jumala Sõna muudaks inimeste südameid ja käitumist.
  • et kirjaoskuse tunnid võiks peagi alata. Info selle kohta on jagatud ja praegu ootab meie kaastöötaja Judy, et koguneks piisav arv inimesi, keda õpetada.
  • et lasteklubi võiks peagi alata. Kohalik kool on andnud loa igal laupäeval nende väljakut kasutada. Jim ja Judy soovivad, et ka koguduse inimesed oleks kaasatud, kuid kahjuks on nad sageli üsna passiivsed.
  • Dom keelse Uue Testamendi tõlkimise eest – Jim ja mõned abilised tööavad selle kallal jätkuvalt.

Palun palvetage ka meie viimaste nädalate eest Paapual - lisaks keeleõppele tuleb meil oma asjad pakkida ja maja äraolekuks ette valmistada. Palvetage, et teekond Saksamaale oleks meie kõigi (ka beebiJ) jaoks turvaline ning (taas)kohanemine eluga Saksamaal sujuks kenasti. Oleme Jumalale tänulikud täielikult sisustatud korteri eest, mida saame seal üürida ning auto eest, mille sõbrad kogudusest meie kasutusse annavad.

 

Olge väga hoitud ja õnnistatud meie Issandas!

 

signature.jpg

Mailis ja Gerolf

 

Lisan meilile mõned pildid...

 

Naised rohelist toidukraami mumu jaoks ette valmistamas.

Naised rohelist toidukraami mumu jaoks ette valmistamas.

 

Külainimeste jaoks portsjoniteks jagatud toit

Külainimeste jaoks portsjoniteks jagatud toit

 

Mailis koos koguduse naistega peale pühapäevahommikust koosolekut

Mailis koos koguduse naistega peale pühapäevahommikust koosolekut

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top