Rael Leedjärv, misjonär Keenias

Rael_Eestis_crop_300px.JPGKullamaa kirikuõpetaja perest pärit Rael Leedjärv oli Keenias misjonitööl 2004-2008 aastas. Südame kaotas ta Keeniale juba 1998. aastal, kui seda maad külastas.

Rael oli kokku puutunud ühe Keenia misjonäri emaga, mille kaudu ärkas huvi misjonitöö vastu. Pärast Tallinna Pedagoogikaülikooli lõpetamist rootsi filoloogina järgnes mõni kuu õpinguid Soomes soomerootslaste misjoniseltsis ning septembris sai alata nelja-aastane tööperiood Lääne-Keenias Nyanza piirkonnas Atemo misjonijaamas.

 

Raeli juhtida oli Soome riigi toetatav orbude haridusprojekt, mis annab 58 noorele võimaluse omandada kesk– või kutseharidus. Ta löi kaasa ka Keenia luteri kiriku noortetöös ning hoolitses selle eest, et soomlaste poolt Keenia ristilastele saadetav õppetoetus jõuaks õigel ajal õigete abivajajateni. Põhikool on Keenias tasuta, aga kõik kutsekoolid, gümnaasiumid, kolledžid on tasulised. Ehkki Keenia on Ida-Euroopa kontekstis suhteliselt heal järjel olev riik, on Nyanza piirkond Victoria järve ääres üks vaesemaid Keenias. Piirkond on otsekui suur hajaküla, lähim linn on Kisumu. Rikaste ja vaeste vahel valitseb suur kontrast. Tavalise maainimese, põlluharija sissetulek on minimaalne. Toidulaud sõltub otseselt sellest, kas on viljakas aasta või ikaldus. Suureks mureks on aids, mille tõttu on orbusid palju.

 


 

Luteri kirik Keenias on praeguseks 50-aastane. Päris palju on 70-80 liikmega, siinses mõttes väikeseid kogudusi. Päris palju on ka suuremaid kogudusi. Koguduste tingimused on väga erinevad. Väikesed kogudused asuvad sageli kaugetes külades, kuhu on puudulike teeolude tõttu väga raske ligi pääseda. Kõikidel pole võimalust ehitada ka suurt ja ilusat kirikut, aga kogunetakse ikka – kas või puu all. Koguduste töötegijatele oleks väga vaja rohkem koolitust.

 

Rael töötas põhiliselt Iuo rahvaga, Keenias elab aga üle 50 rahvuse.Keskmine eluiga on veidi üle 40 aasta. Kristlasi on siin üle 60% (enamasti protestandid), 26% moodustavad kohalikud usundid, 7% moslemid.

Raeli sõbrakirjad võiskite leida siit.

Rael kirjutas Elu Nyanza

SLEFi Keenia misjon

Elu Nyanzas

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top