Ainar ja Krista Kertsmik, olid misjonärid Itaalias

kertsmike pere 2008_300px.jpg Teenimispiirkond oli Itaalia. Ainar ja Kristaon said südamesse kutse minna teenima kurte inimesi Itaalias. Ainar oli EKNK Piiblikoolis viipekeele tõlk, seal kohtus ta oma tulevase abikaasa, Kristaga, kes oli koolis õpilane. Nad on olnud abielus nüüd juba üle viieteist aasta, neil on kaks poega, Daniel ja Darian. Krista on kurt, Ainar ja lapsed aga kuuljad, emaga suhtlevad nad viipekeeles.

Itaaliasse minemise kutse said nad südamesse 2004/2005 aastal, kolmekuulisel Itaalia-reisil olles. Peale kurtide kristlastega kohtumist mõistsid nad kui suur on vajadus kristliku kurtide teenistuse järele sellel maal. Seal on 70 000 kurti, kellest umbes 70 on kristlased.

2006 aasta septembrist kuni 2007 juunini õppisid nadTaanis Piiblikoolis, et saada vajalik ettevalmistus tööks Itaalias. 2007 aasta detsembris sõitsid nad perega Itaaliasse, Firenzesse, et aidata seal teha tööd kurtide hulgas. Nad tegid koostööd abielupaari Luca ja Giuseppinaga, kes on Itaalia kurtide osaduse juhid. Kohalikud kurdid olid juba 10 aastat palvetanud selle eest, et keegi tuleks ja aitaks teha tööd kurtide hulgas. Alguses elasid nad perega Luca ja Guiseppina juures, kuid tänu Jumalale, 2008 aasta juuni keskel said nad eraldi korteri ning Ainar sai tööd kokaabina, et teenida raha ja toita oma peret. Jumal on imeliselt neid juhtinud ja aidanud kõiges.

 


Koguduses käisid nad 70 km kaugusel, sest seal oli ainus kirik Toscanas, kus tõlgitakse jumalateenistus viipekeelde. Ainar õpib Itaalia keelt ja Itaalia viipekeelt, ning talle on antud võimalus ise tõlkida teenistus Itaalia viipekeelde. Keele õppimisega tegelevad ka lapsed ja abikaasa.

kertsmik_viipekeele kursus dets09_400px.jpgSuur tänu EKNK Saku kogudusele ja EKNK Tartu Kurtide kogudustele, kes aitasid koguda raha arvuti ostuks. Nimelt arvutit vajas Ainar selleks, et suhelda erinevate inimestega üle Itaalia. Tema visiooniks oli hakata välja õpetama viipekeeletõlke, kuna Itaalia kogudustes on neist suur puudus. Kurdid, kes on saanud Jumala lasteks käivad küll koguduses, kuid ilma tõlgita pastori suu pealt lugedes ei saa nad kõigest aru. Mitmed inimesed on avaldanud soovi õppida viipekeelt kuid nad asuvad teistes linnades.

Nad elavasid Aronas, Milano lähedal, kus Ainar tõlkis koguduses ja pühapäevaseid jumalateenistusi oli võimalik jälgida ka internetis Itaalia koguduse kodulehel www.livestream.com/sorgentedivita.  Ainar alustas 2009 aasta novembris viipekeelekursust soovijatele. Õppimist alustas 15 liikmeline grupp huvilisi. Mõned on leidnud, et viipekeel polegi nii kerge kui paistab, ja on loobunud õpinguist. Vaatamata sellele jätkub töö alles jäänud ustavate õpilastega. Ainar loodab, et keegi kohalikest jääb sinna kogudusse tõlgiks, pärast seda kui Ainar on oma töö seal lõpetanud.kertsmik_dets2009 004_400px.jpg

Palun palvetage selle töö eest ja töötegijate eest! Jumal vajab välja saata töötegijaid põldudele, et koguda kokku lõikus.

2009 aasta oktoobri alguses külastasid Ainar, Krista ja Darian Eestit. Nad said külastada ka EKNK Tartu ja EKNK Tallinna kogudust ning jagada oma tööst Itaalias. Vanem poeg Daniel läks 1 klassi, ning seekord ei saanud kaasa sõita.

Kui te soovite toetada Ainarit ja seda tööd Itaalias, siis saate saata oma annetuse Swedbanka:

Eesti Kristlik Nelipühi Kirik
Konto number 22 101 41 82 298
Selgituseks märkige “Itaalia”

Suur tänu palvete ja toetuse eest!

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top