“RAHUTOOJA: UUDISEID BOSNIAST.” Suvi 2012

Rõõmsat eestimaiselt jahedat suve Sulle!

Seekord on mu Rahutooja küll hoopis “Uudiseid Eestist”. Olen juba kaks kuud kodu-maal olnud ning jään siia veel juulikuu lõpuni. Olen Jumalale tänulik, et mul on palju sõpru, palvepartnereid ja kogudusi, kes minu töö vastu huvi tunnevad: mu reisimisgraafik on olnud päris tihe! Ühest küljest tundub kolm kuud olevat pikk aeg, aga tegelikult täitub see kiiresti.Enamusi oma sõpradest õnnestubki mul selle aja jooksul kohata vaid ühe korra.Nad elavad Eestimaa erinevates paikades, nii lähen bussiga sinna, olen ühe õhtu nende kodus ja tulen järgmisel päeval jälle ära. Pikapeale läheb selline intensiivne suhtlemine ja reisimine päris väsitavaks ja siis saad hästi aru, mida tähendab

ARMASTAVA KODU OLEMASOLU

2012_juuli_kodu.jpgEestimaa on piisavalt väike, et iga reisi järel saan minna tagasi oma vanemate koju- et siis paari päeva järel startida järgmises suunas.Olen selle reisi ajal õppinud eriliselt hindama seda, milline väärtus ja privileeg on kasvada terves ja armastavas kodus!Meie pere kuus last on kõik igasugustest elutormidest läbi käinud, oma valikute ja otsustega sageli isale ja emale südamevalu tekitades. Aga meteame kindlalt, et koduuks on meile kõigile alati avatud. Võime tulla sinna pika töönädala järel lõõgastuma, ema külmkappi revideerima, isaga elu asju arutama või lihtsalt niisama olema. Isa aitab mu vendi ehitustöödes, ema hoolitseb selle eest, et kõigil kõhud täis ja tervised korras oleks. „Varpsi maja“ on kui turvaline keskjaam, kuhu saab akude laadimiseks alati tagasi tulla!Tänapäeval on saanud tavaliseks, et lapsed ei ole oma isa näinudki, kasvavad vanavanemate juures või jagavad maid poolvendade ja –õdedega. Meie pere lastel pole selliseid probleeme olnud.

 

 


2012_juuli_vanaisa.jpg

„TUBLI, SA HEA JA USTAV SULANE...“

Meie pere lapsi on õnnistatud ka toredate vanavanematega. Mõlemad vanaemad on nüüdseks juba surnud, kuidvanaisa Meinhard Elmigaolin koos alles paar päeva tagasi. Olen tihti mõtelnud, etvanaisa on olnud mulle kõige suuremaks eeskujuks Jumala kutse ustavast järgimisest.22-aastaselt pastoriks saades oli ta tollal terve Nõukogude Liidu kõige noorem tegevpastor. Ligi 60 aasta jooksul täitis ta ustavalt Jumalalt saadud ülesannet, teenides algul Ühtri-Männamaa ning seejärel Käina kogudusi Hiiumaal.Juuni alguses oli Käina palvelas pidulik teenistus, kus ta – nüüdseks 85-aastaselt- andis pastoriameti üle Siim Kasele.Mul oli hea meel, et vanaisa oli tol päeval piisavalt tugeva tervisega, et ta sai ka koosolekule tulla, noorele vennale õnnistust paluda ja niimoodi pidulikult oma elutöö „teatepulk“ edasi anda. Küsisin vanaisalt, kuidas ta selle päevaga rahule jäi. Ta vastas: „Nüüd on nii hea kerge olla, ma tean, et mu töö läheb edasi, aga ma ise ei pea enam midagi tegema. Ainult ühest asjast ei saanud ma aru- mille eest mind nii palju tänati? Ma pole ju teinud midagi muud, kui seda, mida Jumal mul teha käskis...“ Ja mina juba kuulsin oma südames, kuidas Jeesus ütleb: „Hästi tehtud, sa hea ja ustav sulane...“ Sellega koos tuli ka küsimus: „Kui mina vanaisa ikka jõuan, kas Jeesus mulle ka nii ütelda saab?Kas olen valmis terve elu Teda ustavalt teenima ka siis, kui tulemused pole kiiresti mõõdetavad?“

KGB-MUUSEUMIS

2012_juuli_KGB.jpgKuulsin ühelt oma Soome sõbralt, etViru hotelli 23.korrusel on avatud KGB-muuseum.Tundus põnev ja läksin isegi... ja nüüd soovitan teistelegi! Praegu, vabal maal ja Euroopa ühiskonnas oli lausa naljakas kuulata, milliseid meetodeid kasutati vaeste välismaalaste pealtkuulamiseks ja hotelli töötajate „turvalisuse“ kontrollimiseks. Kõige parem oli luguSoome turistist, kes pidi oma hotellituppa sisenedes infarkti saama, kuna tema laualamp hakkas korraga vene keeles rääkima!Tuli välja, et KGB-lastel olid juhtmed segamini läinud ja nii toimus protsess vastupidi: turist kuulas neid endid pealt!Samas täitis see külastus mind tohutu tänutundega, et nüüd võime elada vabal maal ning kristlastena on meil piiramatud võimalused teha mida iganes.Sel aastal on mul kogudusi külastades sageli tunne, et pastorid ja töötegijad on väsinud... sest kõikvõimalikke üritusi toimub juba liiga palju! Seetõttu on vaja pidevalt paluda Taevaisalt tarkust ja kuulekat südant, et teada, mida teha ja mida mitte. Ühest küljest, et targalt kasutada kõiki olemasolevaid võimalusi- aga teisest küljest, et mitte ise seal juures läbi põleda. Paulus soovitas kunagi oma lugejatele:„Kasutage aega õigesti, sest päevad on kurjad...“ (Ef.5:16).

KÜTTEPUUDE– JA KOOLIKOTTIDE PROJEKTID

2012_juuli_kool.jpgVarsti peale mu tagasijõudmist Bosniasse alustame uuesti oma iga-aastaste projektidega.Koolikottide projektikäigus tahame sel aastal käia piirkonnas, kus eelmise aasta seisuga oli meie maakonnakõige suurem tööpuuduse protsent – isegi kuni 88%!Inimesed elavad juhutöödest, välismaal elavate sõprade toetusest jm. Loodame leida piisavalt annetusi,et 400-le lapsele viia koolimaterjalidega täidetud koolikott.Õppeaasta algab seal, nagu siingi, esimesel septembril- nii peab ka meie projekt selleks ajaks juba lõpetatud olema. Praeguse seisuga on meil koos umbes kolmandik vajaminevast rahasummast, aga usume, et Taevaisa varustab õigel ajal vajaminevate vahenditega.

2012_juuli_kyttepuu.jpgKüttepuude projekton meil samuti juba aastaid heaks praktiliseks vahendiks Jeesuse armastuse tutvustamisel. Mitmed meie koguduseliikmetest on tulnud just selle projekti kaudu. Talved on külmad, kütteperioodid pikad- aga puud lähevad aina kallimaks ning inimeste sissetulek, kui seda üldse on, on endiselt kesine.Nii tahame ka sel talvel osta 100 perele küttepuid ning viia igaühele koju ka toidupaki.Meile teeb rõõmu, et me kohalik puudeprojekti koordinaator on väga tubli: eelmisel aastal saime kogu projekti lõpetatud kahe ja poole kuuga! Puudeprojekti tahame alustada septembris-oktoobris, aga mida varem, seda parem: tavaliselt hakatakse talvepuid varuma juba kesksuvel!

Kui Sa tahaksid nende projektide kohta rohkem teada, ära karda mulle kirjutada!Annetuste tegemise info leiad kõrvalt kollasest kastist.

Õnnistatud suve jätku soovides,

Jael Puusaag

ANNETUSED PROJEKTIDE JAOKS:
Jael Puusaag
Swedbank a/a 1109502534
Selgitus: projekti nimi

AADRESS: Ivana Gorana Kovačięa 11; 77000 Bihaę; Bosnia- Hertsegoviina
EMAIL:
jaelpuusaag (ätt) yahoo.com
MOBIIL: +387-61-418821 (alates 01.08)


ANNETUSED: Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit;
Swedbank a/a 1120064572;
SELGITUS: JAEL PUUSAAGI TÖÖ BOSNIAS

OM.jpg

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top