Rahutooja: Uudiseid Bosniast, kevad 2014

Kevad 2014 Carolineon käes! Siin on lumikellukesed juba pea kuu aega õitsenud, nartsissidki on ammu õites. Paljud meie tuttavad olid tänulikud, et talv oli seekord nii lühike ja soe: küttepuid kulus märksa vähem, majad püsisid soojemana, tervised olid paremad. Lund ja jääd oli sel talvel vaid paari nädala jagu ning inimestele see meeldis!

RAHU MUUTUSTE KESKEL

See aasta algas me koguduse jaoks kardinaalsete muutustega! Üks me armastatud vend, Zuhdija, suri ootamatult. Caroline läks tagasi USA-sse peale 16-aastast elu Bihaćis. Me teised rühmakaaslased, Billy ja Jess, teatasid, et nad lahkuvad septembris. Meie kodu peremees helistas ja teatas, et peame aprilli alguseks välja kolima. Meie kodu oli senini täitnud ka mitmeid koguduse elu funktsioone, kuna kogudusemaja oli paljudele liiga kaugel. Seetõttu otsustasime ka kogudusemaja kolida linnakeskusele lähemale. Piisavalt, et meid kõiki kikivarvul hoida!

Kõigi nende muutuste keskel on mu südames olnud suur rahu.  Avastasin, et Jumal on mind kõigeks selleks juba üle aasta ette valmistanud– nii et nüüd, kui see kõik toimub, on mu pea selge ja süda usaldamas Jumalat. See on hea, sest nüüd olen mina see, kelle käest teised otsuseid ja suunanäitamist ootavad...

MINU VÕIMETUS JUMALA VÕIMEKUSES

Arvasin, et uue kogudusemaja otsimine osutub keerukaks: et oleks õige asukoht, hea hind, kõik meile vajalikud abiruumid jne. Aga Jumal andis meile uue maja lausa ilma otsimata! Olime seda maja vaadanud ka kolm aastat tagasi, aga siis oli hind liiga kõrge ja maja remontimata. Nüüd aga tuli peremees ise pakkuma, et äkki me tahaksime sisse kolida? Ta oli remondi ära teinud, hinna alla lasknud—ja võtsime pakkumise Jumala kingitusena vastu!

2014 majaSamal ajal on aga meile uue kodu leidmine osutunud palju keerulisemaks kui ma arvasin. Eelmisel nädalal tundsin, et olen kõik teinud, mis ma suudan ja tähtaeg läheneb, aga uut kodu pole kusagilt leida. Siis aga Jumal kinnitas mind, et Tema plaanid on kõrgemad meie omadest: Ta juba teab meie uue kodu asupaika ning plaane järgnevateks aastateks! Paar päeva hiljem juhatas Ta mu kokku noore naisega, kelle korter sobis meile hästi!!

MUUTUSED BOSNIA POLIITILISEL MAASTIKUL

Veebruari alguses jõudis Bosnia-Hertsegoviina ka rahvusvahelistesse uudistesse. Üle terve riigi tulid ini-mesed tänavatele, et protesteerida korrupteerunud valitsuse ja poliitikute vastu. Esimesed paar päeva olid agressiivsed, valitsushooneid pandi põlema ning loobiti kivide ja munadega. Siis aga rahvas organi-seerus rahumeelsetesse foorumitesse ja rahva esindajad hakkasid poliitikutega läbirääkimisi pdama. Paljud nende nõudmised ongi juba täidetud! Mitmed tipp-poliitikud on tagasi astunud ning erakorraliste valimiste kuupäevaks on määratud 25.mai. Kõik on nõus, et elu sellisel viisil enam edasi minna ei saa, korrumpteerunud valitsus tuleb vahetada ning inimestel peab olema võimalus ausalt oma tööst elada.

Mu rühmakaaslane Billy kirjeldab siin toimuvat nii:
"Kuigi meeleavaldused on enamasti pingeid tekitavad, on praegu toimuvad sündmused ühendanud siinsed kolm rahvusgruppi. Eile nägin linnamüüril loosungit: "Üksmeelselt seisame, lahkmeeles langeme!" Oleme näinud, et praegused sündmused on pannud ka meie kristlased aktiivselt palvetama oma maa tuleviku pärast."
Palvetame meiegi, et praeguste meeleavalduste tulemusena sünniks palju positiivseid muutusi, et Jumal paneks rahva ette targad ja ausad juhid, ning et lõpuks ometi ka selle riigi elu hakkaks arenema õiges suunas. 2014 Sabina

JUMAL ON VAESLASTE ISA JA LESKEDE LOHUTAJA

Sabina ja Zuhdija tulid me kogudusse 2010.aastal. Zuhdija oli kõiges aktiivselt kaasa löömas, aga Sabina oli rohkem kodus. Ta võitles depressiivsusega ning võttis sageli palju rahusteid. Kui Zuhdija jaanuaris ootamatult suri, üllatas Sabina meid oma reaktsiooniga. Selle asemel, et veel sügamalt masendusse langeda, leidis ta Jumalas omale lohutaja. Ta hakkas teistele saatma julgustavaid piiblisalme, in-nustas Zuhdija poega Jumalalt abi otsima ning hakkas ka regulaarsemalt me teenistustel käima. Olin Sabinal palunud juhatada ühte me palvetundi, aga siis tulid matused... Oletasin, et nüüd ta kindlasti paku-tud ülesannet teha ei suuda, aga ta üllatas mind jälle! Matustest oli möödas alles viis päeva, aga Sabina juhatas me palvetundi ja tegi seda väga hästi!

Nüüdseks on esimene leinavalu möödas, aga seda raskemini hakkab pärale jõudma üksildus. Varem oli ikka tunne, et Zuhdija on kusagil ära, aga ta tuleb varsti tagasi. Nüüd on teised lohutajad juba tagasi oma toimetuste keskel, elu läheb edasi, aga Sabina on silmitsi tühja toaga. Palveta, et Sabina kogeks Jumala lähedalolu, lohutust ja abi igal päeval, olgu tunded ja välised olukorrad millised iganes.

MISJONIKONVERENTS HORVAATIAS

Märtsi alguses käisime neljakesi Horvaatias kristlikul konverentsil. Mulle on need konverentsid alati meeldinud– mere ääres, minu muusikamaitsega, hea õpetusega. Aga kõige suuremat rõõmu teeb mulle see, kui meie kohalikud kristlased neist innustust saavad! Ljiljana ja Emira vajasid mõlemad "vaimulikku patareide laadimist" ning seda nad ka said! Samal ajal julgustasid nad kohvipauside ajal ka üksteist lugudega Jumala abist! See on parim, kui mina saan oma suu kinni hoida ja kohalikud kristlased ise teineteist aitavad!

ARMU JA RAHU TEILE KÕIGILE!

Jael Puusaag Bosniast

TÄNA JUMALAT:  2014 Horvaatias

  • et meil on juba uus kogudusemaja
  • Tema rahu eest keerulistes olukordades ja muutuste keskel
  • Et meeleavaldused Bos-nias võtsid rahuliku suuna

PALVETA:

  • et me uus kodu oleks al-gusest peale "Jumala Rahu maja"
  • Et me koguduseliikmed kohaneksid kiiresti uue hoonega
  • Et uus kogudusemaja võiks avada uusi teenimis-võimalusi
  • Et Jumal tooks positiivseid muudatusi Bosnia-Hertsegoviina poliitilisel maastikul
  • Jõudu ja lohutust Sabinale

 

 NB!! UUS AADRESS: TO-17/9, OZ-I, 77000 Bihać; Bosnia-Hertsegoviina

EMAIL: jaelpuusaag (a) yahoo.com

MOBIIL: +387-61-418821

ANNETUSED:

Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit;
Swedbank a/a 1120064572;
SELGITUS: JAEL PUUSAAGI TÖÖ BOSNIAS

 OM

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top