RAHUTOOJA: UUDISEID BOSNIAST: SUVI 2013

Tere, sõbrad,2012 okt Jael

piinlik tunnistada, mu viimane "Rahutooja" sai valmis neli kuud tagasi! Aga siin on nüüd lõpuks Rahutooja 79! Nö huvi äratamiseks mõned küsimused ka:

1) mida nendest kolmest meil EI ole hiljuti olnud? Lapse õnnistamist, matust või ristimist?
2) kus on meie esimene misjonigrupp?
3) mis on mu kahe uue rühmakaaslase nimed ja kust nad pärit on?
4) mida ütleb 5.Moos. 33:27

ja lõpuks,

5) mis sind ennast sellest kirjast kõige rohkem puudutas ja miks?

Toredat lugemist soovides, Jael Puusaag Bosniast

2013 aug gruppBihaćis, 4.08, 2013

Uskumatu... mu viimasest Rahutoojast on neli kuud möödas! See on kogu mu Bosnias-oleku aja jooksul kõige pikem kirjade vahe... vabandust! Aga tõnäoliselt sa oled sama hõivatud kui ma isegi, nii et võib-olla sa ei märganudki, et polnud minult nii kaua kirju saanud! Aga kõige põnevamad uudised on meil just praegu käsil!

MEIE ESIMENE MISJONIRÜHM BIHACIST

jõudis eile Montenegrosse. Nad aitavad sealsel OM rüh-mal läbi viia kahenädalast lasteprogrammi mere ääres. See on meie jaoks suur sündmus, kuna oleme siin vastu võtnud palju rühmi, aga see on esimene kord, kus meie kristlased ise välja lähevad! Caroline, meie kogudusejuht ja ka nende rühmajuht, kommenteeris: "See on meie jaoks SUUR samm, mis aitab meil astuda "mina olen see, kes alati vajab abi"- meelsusest uude, "Vau, Jumal saab kasutada isegi mind teiste õnnistam-iseks!" - meelsusesse!"

Mina liitusin oma esimese misjonirühmaga 16-aastaselt ning see kogemus andis kogu mu elule uue suuna. Nüüd ma ei jõua ära oodata, mida Jeesus nende eludes järgmise kahe nädala jooksul teeb!  PALVETA nende kõigi eest nimeliselt!

 

VANAD JA UUED RÜHMAKAASLASED

BILLY ja JESS on tagasi Bihacis! AITÄH SULLE, et aitasid meil nende eest palvetada! Juuli alguses liitus meiega YUJIN Lõuna-Koreast ja nädalavahetusel jõuab kohale LORENE Barbadoselt! Kevadel tundus, et enamus me rühmast olid juba lahkunud või varsti minemas. Ma juba pakkisin mõttes meie kodu, kuna mu toakaaslane plaanib lahkuda, aga üksi ma seda maja maksta ei suudaks. Aga nüüd pole mul vaja kusagile kolida!

2013 aug haudJumal varustab meid alati kõige vajalikuga just õigel hetkel– olgu selleks vajaduseks siis inimesed, raha, energia ja oskused mõne ülesande täitmiseks, või jõud veel ühest päevast läbi minna.

  

MEIE KOGUDUSE ESIMENE MATUS

Juunis üks meie koguduseliikmetest suri vähki. Istusime Julka voodi kõrval ning jälgisime tema keha viimast võitlust reaalsusega. Minu jaoks oli see esimene kord ise surija kõrval olla. Aga hirmu ja õudustunde asemel olin häm-mastunud Jumala loomingu elujõu tugevusest. Paljud or-ganid olid juba üles ütelnud, aga ta süda pumpas edasi ning ta kopsud üritasid ikka veel hapnikku haarata. Julka oli juba tead-vuse kaotanud, iga hingetõmme kõlas kui viimane. Aga sellele järgnes veel üks...ja veel üks... ja veel üks. Õhtu jõudis kätte, meil tuli haiglast lahkuda, aga Julka organism võitles enne lõplikku allaandmist veel paar-kolm tundi. Olen ma kunagi tänanud Jumalat oma pidevalt töötava südame eest? Olen ma kunagi mõtelnud, kui palju mu kopsud peavad igas minutis pingutama? Ei ole. Ma märkan nende tööd alles siis, kui kusagil probleemid tekivad...

 

ELU VÄÄRTUSED

Julka oli varem muretsenud oma korteri, raha ja asjade edasise saatuse üle ning otsinud usaldusväärset inimest, kellele oma matusesoovidest rääkida. Kui aga viimased tunnid kätte jõudsid, kaotas see kõik oma tähtsuse. Ta suri Kristuse rahuga südames ning tema lapsed otsustavad asjade ja korteri saatuse. Mis aga teistele Julkast meelde jääb, on see, kui-das tema elu teisi mõjutas. Milliseid sõrmejälgi jätan mina oma kaaslaste eludesse? Mille peale kulutan oma aega ning mida pean kõige olulisemaks? Head mälestused enamasti ei juhtu lihtsalt niisama, me peame nende nimel teadlikult pingutama. Olen ma valmis seda tegema või olen alati "liiga hõivatud"? Mis siis saab, kui Jumal paneb mu südamesse üles-ande, mida ma ei taha teha või mille hind tundub mulle liiga kallis? Neil küsimustel pole lihtsaid vastuseid ning iga päev on oma erinevate väljakutsetega.

 2013 aug Billy

"SIIAMAANI ON ISSAND SIND KANDNUD."

Mõned päevad tagasi sõitsin rattaga mööda linna ja palvetasin. Korraga Jumala Vaim ütles selgelt mu südames: "Siitsaadik on Issand sind kandnud." Mu süda oli korraga täis rõõmu ja tänu: mulle meenusid igasugused olukorrad möödunud aastatest, kus Jumal oli meid kõigest ustavalt läbi kandnud. Ja parim uudis on, et Ta ei kavatse meid maha pillata! Mida iganes tulevik toob, Ta jääb ustavalt meie kõrvale. Kas tuleb veel kriisiolukordi ja probleeme? Jaa, kindlasti, mõnikord mitu korda sama päeva jooksul. Aga, "meie varjupaigaks on iidne Jumal, kes sirutab välja igavesed käsivarred!" (5 Moos. 33:27)! 

Ole sinagi hoitud nende igaveste käsivarte embuses!

TÄNA JUMALAT:
  • Meie I misjonirühma eest
  • Et Billy on hästi taastunud
  • Et YuJin ja Lorene liitusid meie rühmaga
  • TEMA ustavuse eest meie eest hoolitsemisel
PALVETA:
  • Et Jumal teeks suuri asju nii meie misjonirühma liik-mete eludes kui läbi nende
  • Lohutust ja jõudu Julka perele
  • Meie lähenevate koolikot-tide, küttepuude ja kooli-stipendiumite projektide eest
  • Tantsijatest ja muusikutest misjonirühma eest, kes tulevad siia augusti lõpus

 2013 aug grupp2

Õnnistussoovidega Jael Puusaag

 

AADRESS: Ivana Gorana Kovačięa 11; 77000 Bihaę; Bosnia- Hertsegoviina
EMAIL: jaelpuusaag (ätt) yahoo.com
MOBIIL: +387-61-418821
ANNETUSED: Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit;
Swedbank a/a 1120064572; SELGITUS: JAEL PUUSAAGI TÖÖ BOSNIAS

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top