RAHUTOOJA: UUDISEID BOSNIAST TALV 2012-2013

2013 jan Jael

Õnnistatud Kolmekuningapäeva!

Jõulud ja Uus Aasta on tulnud ja läinud, kingid avatud, soovid soovitud. Bihacis ilutulestikku sel aastal pol-nudki: ilmselt oli linna– ja vallavalitsusel aasta lõpuks raha otsas. Paljud alustavad uut aastat kibestunult, sest elu läheb aina kallimaks, aga palgad ei tõuse ning tööpuudus aina suureneb. Mina aga tänan Jumalat, et Tema on ustav varustaja ning Tema käsi ei jää ka alanud aastal nõrgemaks!

 

“KAS NEED PUUD ON TÕESTI MULLE?”

2013 jan pois emagaSel aastal kogunesid küttepuudeprojekti annetused aeglaselt. Detsembri alguseks olime saanud raha 50 pere aitamiseks ning tun-dus, et see ongi kõik. Siis aga saime lühikese aja jooksul mitu suure-mat summat ning aastavahetuse ajaks olid 80 peret saanud omale sooja toa ja toidupaki. Faruk* (meie kohalik projekti koordinaator) tegi tublit tööd: mitmed kiitsid puude kvaliteeti ja toidupaki sisu.

Jaanuari lõpus plaanime kõigile puid saanud peredele korral-dada ka eriteenistuse meie kogudusehoones: pakume neile sooja lõuna, laulame koos, Faruk peab lühikese jutluse. See on hea või-malus kutsuda peamiselt moslemitaustaga inimesi ning tutvustada neile meie usu põhitõdesid sõbralikus keskkonnas.

Minu jaoks oli selle aasta küttepuudeprojekti algus eriline. Olin 2008. aastal seda projekti vedades läbi põlenud ja aastatel 2009-2011 oli mul puudu nii kaastundest kui motivatsioonist selle projektiga tegelemiseks. Caroline julgustas mind ja juhendas Farukit, aga mina vedasin igal sügisel jalgu järel ja tegin oma tööd vaid kohusetundest. Selle aasta suveks tundsin aga, et mu südame kõrvetadasaanud kohad on paranenud ja jõu-varud on taastunud. Caroline´ile oli ka kergenduseks, kui ütlesin, et olen valmis taas ise Farukit juhendama– tal oli piisavalt teisigi ülesandeid!

 

 

3100 KINGIPAKKI

Sel aastal sai meie kogudus Bihacis 2013 jan kingitusedorganisatsioonilt “Operatsioon Jõululaps” jagamiseks kokku 3100 kingipakki. Suurem osa neist läks meist umbes 1 tunni kaugusel oleva linna kooli, kus sügisel jagasime ka koolikotte. Aga neid jätkus veel paljudele teistelegi! Punase Risti esindajad kahes naaberlinnas, koduvägivalla eest põgenevate naiste turvakodu, meie linna mustlastega tegelev organisatsioon ja siinse haigla lasteosakond said kõik meilt pakke. Aga kõige põnevam oli ikkagi koos kohalike kristlastega ise kingitusi tuttavate peredesse viia ja vaadata, kuidas laste nägudele tekivad kõrvuniulatuvad naera-tused: “Emme, emme, vaata, mis ma sain!!”

 

JÕULUPUHKUS... ISLANDIL

2013 jan island2Olin juba ammu unistanud tõelistest põhjamaistest jõuludest: Bihacis on 25.12. tavaline tööpäev ja ilm enamasti vihmane. Sel aastal kinkis Taevaisa mulle võimaluse olla jõulunädalal Islandil! See oli tõeliselt eriline kogemus! Jõululaupäeval sain osaleda suures katedraalis jõuluteenistusel, tänavatel vaatasin jõulukaunistusi, hotelliski tehti meile pea iga päev “jõulupäkapikkude toodud” jõuluüllatusi. Esimesel päeval kaotasin ajataju, sest kell 10.30 hommikul oli veel täiesti pime, enamus poodidest olid veel kinni ning tänavad jalakäijatest tühjad!

Aga kõige vapustavam oli minu jaoks kokkupuude sealse loodusega: filmitud lähivõtted purskavatest vulkaanidest, jalutuskäigud keevat vett sülitavate kuumaveeallikate ning jääliustike all olevate külmunud jugade vahel. Meie planeedi väline kiht on kokku pandud nö tektoonilistest plaatidest ja Islandil kohtuvad ja tõusevad isegi maapinnale Põhja-Ameerika ning Euraasia plaadid. Jalutasime nende vahel ja giid rääkis, kuidas Island laieneb igal aastal 2cm võrra, sest need tektoonilised plaadid eemalduvad üksteisest ning merepõhjast tõuseb magma ja täidab tekkinud vahemiku. Mul oli tunne, nagu oleksin 1.Moosese raamatus 1.peatükis ja vaataksin kõrvalt, kuidas Jumal “loob taeva ja maa”!

2013 jan island Piltidel: vaade Reykjaviki linnale, Strokkuri geisri aurusammas ja Gullfossi jäätunud juga Põhja-Ameerika ja Euraasia tektooniliste plaatide vahelises kanjonis.   

 2013 jan joulu

MEIE RÜHMA UUDISED

Mu rühmakaaslane Billy käis eelmisel nädalal Zagrebis operatsioonil: tal avastati keele all pahaloomuline kasvaja. Operatsioon läks hästi ja tundub, et mingit järelravi pole vaja. Jess ja Anabell on temaga koos Zagrebis ja nad jäävad sinna, kuni kõik protseduurid on läbi ning Billy on tagasitulekuks piisavalt kosunud. Terve meie kogudus palvetab nende eest igal päeval kell 5.36 (pealelõunat), meenutades Jeesuse sõnu “Ära karda, usu ainult!” (Markuse 5:36). Portia jõuab nädala alguses tagasi USA-st, kus ta oli 3,5 kuud. Nüüd ta hakkab elama omaette, ahjuküttega korteris. Suurem talv on alles tulemas, nii et ta saab kõvasti kütta! Mina ja Caroline elame endiselt koos samas majas ning oleme oma kodu ja selle rahuliku ümbruse eest Taevaisale väga tänulikud.


Armu ja rahu Sulle Taevaselt Isalt alanud aasta igaks päevaks!


Õnnistussoovidega
Jael Puusaag

TÄNA JUMALAT KOOS MINUGA:

  • 80 peret on soojas toas       
  • 3100 last said jõulupaki + ma sain käia Islandil            
  • Billy operatsioon läks hästi

PALVETA:

  • Et Jumal kõnetaks osale-jaid meie puudeprojekti eriteenistusel
  • Billy´le kiiret taastumist         
  • Jess´ile rahu ja jõudu ülevalt
  • Portiale kiiret taaskohane-mist eluga Bihacis
  • mulle ja Caroline´ile tar-kust siinse koguduse juhti-misel.

 

OMAADRESS: Ivana Gorana Kovačića 11; 77000 Bihać; Bosnia- Hertsegoviina
EMAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
MOBIIL: +387-61-418821
ANNETUSED: Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit;
Swedbank a/a 1120064572; SELGITUS: JAEL PUUSAAGI TÖÖ BOSNIAS

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top