Raivo Mandariinimaal - kevad 2010

NB! Tekstis leiduvad lühendid: Hna - mandariinimaa, Knmng – sihtkoht, HjaH – ettevõte ”südame ja kätega” ja isikute nimed on muudetud misjonäride kaitseks. 

Tere kallid sõbrad!   

04. aprilli varahommikul jõudsin lennukiga Helsingist Shnghisse ja sealt edasi reisi sihtkohta. Kohe, kui ma kohale jõudsin, algas salajane jumalateenistus, kus ristiti kuus kurti. Jumalateenistuse ja ristimise viisid läbi Iirimaa kurdid. Koos oli palju kurte ja oli ka kuuljaid. Ma olin nii vapustatud ja rõõmus, et jõudsin õigel ajal ning sain seda sündmust näha.

 Ma veetsin toredalt aega 3 päeva Richardi, Rosa ja veel 2 inglannaga. Siis nad lahkusid lennukiga teise linna Ida Hnas uurimisretkele, kas seal on võimalik midagi uut rajada.    Jõudnud Knmng-sse tundsin end just kui teises maailma otsas. Esimesed päevad püüdisn harjuda Hna eluviisi, kultuuri ja kommetega. Kohtusin ka Liisaga, kohaliku misjonäriga, kellega arutasime minu edasist tegevusest Knmngis. Tal oli väga hea meel, et sain tulla 3 kuuks, et julgustada ja õpetada kurtidele Jumala Sõna.

9. aprilil läks töö lahti ”HjaH” puutöökojas. Õpetasin noormeestele täispuidust riidekappide, söögilaudade, kummutite, voodite jne tegemist. Mina töötan nendega igapäev 4-6 tundi, edasi töötavad nad ise.

Suhtlemine hna viipekeeles ei ole just lihtne kuid heade sõprade keskel olen ära õpinud juba mõningad hnakeelsed viiped ja hiroglüüfid. Tänu sellele on mul palju kergem suhelda kohalikega.

Millega ma siis tegelen?     -Esmaspäeva hommikuti olen tootmisettevõtte ”HjaH” õmblustsehhis ja jagan naistele 30 min piiblitundi ja palvetame koos.  -Teisipäeva hommikuti olen samas ettevõtte puidutöökojas ja jagan noormeestele 30 min. piiblitundi ja palvetame koos.  Teisipäeva õhtuti viin läbi piiblikursust noortele tootmisettevõtte saalis. Materjalid on olemas hna keeles.   -Neljapäeviti on kurtide pensionäride osadus ja piiblitund. Teen neile lihtsaid draamasid ja slaidshowsid.   Esmaspäevast reedeni töötan pool päeva puidutöökojas koos kurtide noormeestega. Olen õppinud puutööd ja töötanud mööblitislerna ning olnud ehitusel puusepp.

Ühel pühapäeval paluti mul olla abiks kurtide noorpaari laulatusel, mida viis läbi kohalik kurtide koguduse noor juht. Rahvast oli palju ja eriline oli näha kohalikku laulatuse tseremooniat.

Teisel pühapäeval paluti mul jutlustada ühes kesklinna kirikus kurtide jumalateenistusel. Mulle anti teema ja ma valmistasin ette ka draama. Õpetasin selle selgeks 6 kurdile, kes selle ka hästi esitasid. Inimesed said puudutatud Püha Vaimu poolt ja paljud tulid meeleparandusele. Nad kutsusid mind jutlustama ka järgmisel pühapäeval. 

Inimesed on väga külalislahked ja sõbralikud. Paljud soovivad väga, et ma jääksin siia pikemaks ajaks, et rajada kogudusi ja koolitada kurte. Jumal on kõige üle ja Tema tahe sündigu kõiges.

Palun palvetage minu eest, et Jumala tahe võiks sündida siin minu kaudu. 

Olge õnnistatud meie Issanda nimel! Tema rahu ja armastus valitsegu teie üle Kristuses.    Parimate soovidega,

Raivo  

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top