Tervitused Paapualt - sügis 2010

gerolf jahivibugaArmas eestpalvetaja! 

Kevadised tervitused Paapualt! Just, just kevadised, mitte sügisesed, sest umbes nädal tagasi algas siin peale kuivaperioodi taas vihmaperiood ja loodus on ärkamas uuele elule! Kõik meie ümber tuletab meelde kodumaist kevadet - värskelt rohetav muru, puudel tärkavad lehed, aedades ja põldudel töötavad inimesed...  Kuivaperiood oli sel aastal pikem kui tavaliselt ja kuna paapualased katavad oma toidulaua põhiliselt aiasaadustega, oli see aeg paljudele üsna toiduvaene. Seda suurem on nüüd rõõm igapäevaste vihmasadude üle!

Aga nüüd meie uudiste juurde... siiani oli meie põhitegevuseks pidzin inglise keele ja Paapua kultuuri tundmaõppimine. Keeleõppes jõudsime oktoobri alguseks tasemele, kus võime ametliku õppimise lõpetada st. meie pidzin inglise keele oskus on piisavalt hea selleks, et hõimu elama asudes esialgu selle keele oskajatega suhelda. Tänu Jumalale selle eest! Tema, kes on teinud taeva ja maa (Ps 121:2), annab ka tarkuse uue keele omandamiseks ning võõra kultuuri tundmaõppimiseks! Kuna viimases on meie teadmised veel veidi kesised, siis jätkame lähikuude jooksul kultuurimaterjali kogumist.

Samal ajal vaatame palvetes ja mõtetes tulevikku. Üsna peagi on käes aeg teha otsus, millisesse hõimu tööle minna. Sõltume ka selles Jumalast ja tahame teha Talle meelepärase valiku. Usume, et Ta on meid juhatanud Paapua Uus Guinea Kõrgmaa (Highlands) piirkonda, kus me praegu viibime. Kõrgmaa piirkond jaguneb omakorda mitmeks väiksemaks provintsiks ja meil on südames töötada Chimbu provintsis. New Tribes Mission (Uute Hõimude Misjon) töötab hetkel kahes selle provintsi hõimus (Dom ja Kuman) ja kuna meie sooviks on ühineda juba olemasoleva meeskonnaga, siis nende kahe hõimu vahel me oma valiku ka teeme. Palun palveta, et oleksime avatud ning sõnakuulelikud Jumala juhtimisele! 

 

 


kogudusemajaEelmises kirjas mainisime, et läheme Kuman hõimu misjonäride ja nende tööga tutvuma. See reis toimuski juuni lõpus ja kulges väga hästi. Misjonärid Will ja Kelly ning nende kolm last on Kumanis elanud umbes 12 aastat. Tänaseks on Jumala abiga tekkinud väike kogudus, kuid sel ei ole veel kohalikke juhte. Kumani Uue Testamendi tõlke lõpetamine võib võtta veel vähemat 4-5 aastat. Will tegeleb praegu põhiliselt piibli õpetamise ning noorte usklike jüngerdamisega. Kelly õpetab kohalikke inimesi Kelly aitab Kumani õdedel lapsi õpetada. Selle kõige nägemine oli väga julgustav ning inspireeriv ning andis teatud ettekujutuse sellest, mis meid tulevikus ees võib oodata.

pyhapaevakool.jpg 

 Mailis koos pühapäevakooli lastega

Kumani keeles lugema ja kirjutama. Pühapäevase koosoleku ajal toimub lastele pühapäevakool, kus 

Juulis oli meil aga võimalus külastada Dom hõimu, kus toimus usklike konverents, mille korraldas New Tribes Missioni töö kaudu loodud koguduste ühendus. Konveretsil oli ligi 250 osalejat, kes tulid kohale umbes kümnest erinevast hõimust. Meie jaoks oli huvitav näha, kuidas Paapual konverentse korraldatakse. Kohalikule kogudusehoonele oli pikenduseks ehitatud suur kilest

 lauluraamat.jpg
 

Kumani keelne lauluraamat

telk, mis täitis nii koosolekusaali kui ka magamisruum rolli. Süüa tehti lõketel, mis asusid samuti just selle ürituse jaoks ehitatud köögis. Veidi eemal asuvat jõge kasutati pesemiskohana. Meid hämmastas ning julgustas osalejate igatsus õppida tundma Jumala Sõna. Sageli kuulsime inimesi veel varastel hommikutundidel palvetamas ning kuuldu üle arutlemas. Mitmed ütlesid, et jagavad seda ka õdede ja vendadega kodukogudustes. Paljud neist usklikest saavad Uut Testamenti lugeda oma emakeeles vaid osaliselt. Veel tõlkimata osi loevad nad pidzin inglise keelsest Piiblist, kuid sellest arusaamine jääb siiski poolikuks.

mailis koos JerisegaSedasama kinnitasid meile ka Simbari hõimu usklikud, kellega kohtusime terve septembrikuu ühes selle hõimu külas veetes. See oli õnnistatud ja kasulik aeg mitmes mõttes. Keskendusime peamiselt keeleõppele, milles olid meile suureks abiks kohalikud usklikud. Samas kogusime sealsetelt misjonäridelt kasulikke nippe ja teadmisi tulevaseks hõimueluks.

Novembrikuus plaanime võtta kahenädalase puhkuse, et veidi jõudu koguda. Enne seda aitab Gerolf kaasa Dom hõimu misjonäride Jimi ja Judy maja ehitamisel (endine maja sai maalihke ja maavärina tulemusel tugevalt kahjustada). Peale puhkust läheme tõenäoliselt neile appi maja sisetöid lõpetama, mis aitab meil ka üksteist paremini tundma õppida ning nendega ühinemise võimalusest rääkida. Sellised on meie uudised siit teiselt poolt maaakera :)! Ootame põnevusega ka Sinu uudiseid ja palvesoove!

Õnnistussoovidega,

signature.jpg

Gerolf & Mailis Wüst, gerolf_wuest (a) ntm.org
Vaata ka meie eestikeelset blogi: http://paapua.blogspot.com/koosolekusaalis 

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top