Tervitused Papualt - veebruar 2013

2013feb reisTere!

Oleme nüüd juba üle kuu aja Eestist tagasi Saksamaal olnud. Eestis veedetud aeg oli väga õnnistatud - saime tunda palju armastust ning külalislahkust.

Nagu planeeritud, veetsime esimese kuu Tallinnas ja see oli üsna tihedalt tegemisi täis. 17. novembril Mustamäe Kristlikus Vabakoguduses toimunud misjoniõhtu üllatas meid paljude osalejate poolest. Erinevaid kodugruppe külastades saime taas kinnitust sellele, et meil on palju ustavaid eestpalvetajaid. Kohtumised sõprade ja nende peredega tegid meie südametele palju rõõmu. Meil oli võimalusi ka ajakirjanduse kaudu Paapua elu ja Jumala tööd seal tutvustada (Kuulutaja, Raadio 7) ning EEKBL juhi Meego Remmeli ning misjonisekretäri Matt Edminsteriga kohtuda.

Detsembri alguses sõitsime Saaremaale, kus veetsime mitu nädalat minu vanemate ja ka õdedega, kes mõneks ajaks oma peredega sinna tulid. Koos ema ja isaga käisime jõulude 1. pühal Kuressaare Siioni koguduses ning aasta eelviimasel päeval oli meil eesõigus seal väike tunnistus anda. Aasta eelviimasel päeval külastas meid ajalehe Saarte Hääl kaastöötaja. Intervjuu Paapua teemal avaldati jaanuaris – tänu Jumalale sellegi võimaluse eest Tema tööst rääkida.

Enne Eestisse tulekut oli meil üheks palvesooviks, et leiaksime endale selleks ajaks auto. Jumal vastas ühe armsa pere kaudu. Aitäh, et palvetasid!

Lennureisid kulgesid meie kõigi jaoks hästi. Richard magas suurema osa ajast nii Eestisse lennates, kui ka sealt tagasi tulles. Ta on jätkuvalt rõõmsameelne laps, kuid meile tundub, et pidev kohamuutus on tema öise unerütmi üsna segi löönud. Tema kasvu ning arengu jälgimine on tohutult põnev ja armas. Eestis olles hakkas ta end seljalt kõhule keerama ja kõhuli edasi liikuma. Mõni päev tagasi märkasime, et suhu on tulemas esimene hammas.

2013feb riided

Viimaste nädalate jooksul oleme teinud palju ettevalmistusi Paapuale tagasipöördumiseks. Sinna minekuks oli vajalik töö- ja elamislubade saamine, mis sel korral kulges väga ladusalt (esimesel korral Paapuale minnes läks elamisloa saamiseks päris mitu kuud). Kui Jumal lubab on meie järgmine tööperiood kolme aasta pikkune, mis tähendab, et tuleb näiteks läbi mõelda, mida Richard selle aja jooksul vajab. Me ei võta kaasa ega saada postiga veel küll kõiki vajalikke asju, kuid esimese eluaasta „varustus“ peab valmis olema. Gerolfi ema saadab siis järjest järgmised vajalikud riided, jalatsid, mänguasjad jne. Ettevalmistuste hulka kuuluvad ka erinevate arstide juures käimised ja Richadi vaktsineerimised, mis ta on väga vapralt vastu pidanud. Samal ajal oleme veel ka eestpalvetajate kohtunud ning Gerolf jutlustas kahes meid välja läkitanud koguduses.

Meie reis algab 24. veebruaril. Lendame Müncheni kaudu Hong Kongi, sealt edasi Port Moresbysse ning seejärel Gorokasse. Ootame juba suure põnevusega taaskohtumist kõigi Paapua sõprade ning kaastöötjatega misjonikeskuses ja hiljem dom hõimus. Misjonikeskuses oleme umbes 12 päeva – kohaneme seal uue ajavööndi ning kliimaga ning ostame lähedalolevast linnst toidu- ja muid varusid järgmisteks kuudeks. Seal tehakse meile ka ühepäevane sissejuhtatav kursus dom keele ja kultuuri tundmaõppimise alustamiseks. See saabki olema meie põhiülesanne hõimus elades. Meil on ees ka tarkust ning Jumala juhtimist nõudev ülesanne osta endale sobilik auto. Raha on meil selleks juba peaaegu olemas, mille eest täname Jumalat. Paapual ei ole auto ostmine niisama lihtne kui Euroopas. Tahaksime vähekasutatud auto, aga neid on vähe saada ja nad on kallid, mistõttu on tõenäoliselt mõttekam osta päris uus auto. Paapua teedel sõitmiseks sobivad ainult neljarattaveoga masinad, kõige levinumad on Toyota Hiluxid, mis oleks siis ka meile sobilik sõiduvhend.

Oleme tänulikud, et meil on hõimus maja, kus elada ja me ei pea enam selle rajamisele aega kulutama, vaid võime kohe keele ja kultuuriõppega alustada. Peale eelmisel aastal toimunud paljusid koduvahetusi kinnitab meid aga teadmine, et tõeline  kodu ei ole kuskil siin maa peal, vaid taevas. Jeesus ütles: “Minu Isa majas on palju eluasemeid. Kui see nõnda ei oleks, kas ma siis oleksin teile öelnud, et ma lähen teile aset valmistama? Ja kui ma olen läinud ja teile aseme valmistanud, tulen ma jälle tagasi ja võtan teid kaasa enese juurde, et teiegi oleksite seal, kus olen mina.” (Jh 14:2,3). Olgu see taevan ase milline tahes, me teame, et see on parem kui ükski siin maa peal leiduvatest majadest. Meie igatsus ja palve on, et ka võimalikult palju dom hõimu inimesed sinna pääseksid ja kutsume Sindki jätkuvalt selle eest palvetama!

Palun palveta ka: 2013feb pere

  • et saaksime kõik vajaliku enne Paapuale reisimist tehtud;
  • et reis kulgeks sujuvalt;
  • et kohaneksime kiiresti uue ajavööndi ja kliimaga;
  • et domi keele ja kultuuri tundma-õppimine algaks kenasti;
  • et Jumal juhiks sõiduvahendi ostmisel;
  • et elaksime päevast päeva Issanda läheduses ja et Ta meid oma auks kasutada saaks!

Aitäh!!!!

Ole väga hoitud ja õnnistatud,

signature

 

Mailis, Gerolf ja Richard

 ntm

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top