Tervitused Papualt - oktoober 2012

perepiltTere!
Eelmise uudiskirja saatmisest on juba mitu kuud möödas, kuid see aeg on meie jaoks väga kiiresti möödunud. Andsime vahepeal teada, et meie perre sünids 19. juulil poeg Richard, kuid muid uudiseid ei olegi jõudnud jagada. Suurimad tänud kõigi armsate õnnesoovimeilide eest! Täname Jumalat Richardi eest – ta kasvab jõudsasti ning on enamasti rõõmus ja rahulolev poiss. Kui esimesed nädalad peale Richardi sündi olid üsna väsitavad, siis praeguseks on välja kujunenud teatud igapäevane rütm ning oleme kõik uutmoodi eluga juba rohkem harjunud ning naudime lapsevanemateks olemist väga.

Nii enne kui ka peale Richardi sündi on meil olnud palju võimalusi rääkida misjonitööst Paapua Uus-Guineal kogudustes, noorte- ja seeniorite gruppides, sõpru külastades või neid külla kutsudes. Need kõik on olnud väga julgustavad kohtumised. Gerolf on ka mitmel korral jutlustanud ja Ravensburgi ning Wangeni koguduse töös muul viisil kaasas olnud.

Hoiame jätkuvalt ühendust ka oma kaastöötajate Jim ja Judy Burdetting Dom hõimus. Eelmises kirjas palusime palvetada, et valimised rahulikult mööduksid. Jumal vastas palvetele – Dom hõimu piirkonnas oli kõik suhteliselt rahulik. Meie küla ja piirkonda esindab sama parlamendisaadik, kes varem ja nö teisele kohale jäänud kandidaat aktsepteeris rahva valikut. Huvitav oli aga jälgida, kuidas valimisvõitlust peeti, näiteks kinkis võitnud kanditaat enne valimisi igale täisaksavnud mehele 20 lehte katuseplekki, mis on Paapual väga väärt asi. Nüüd oleme kaastöötajailt kuulnud, et need, kel seda vaja ei ole, müüvad plekki väga madala hinnaga naaberkülade inimestele.


Palusime eestpalvet ka kirjaoskuse kursuse ja lasteklubi pärast. Lasteklubi ei toimu veel aga kirjaoskuse kursus algas peale valimisi ja on seni kenasti kulgenud. Alguses tuli kohale 19 inimest, tänaseks on mõned välja langenud. Et tõsta inimeste motivatsiooni on kursusel väike tasu (10 kinat ehk umbes 4 EUR-i). Kuid ka see raha on paljude jaoks liiga suur. Judy lubab inimestel ka ilma tasu maksmata osaleda, palub neil vaid mõnikord teda aiatöös aidata või talle aiasaadusi tuua. Kultuuriliselt oleks vale lasta neil päris ilma midagi panustamata kursusel osaleda. Siiski tunnevad mõned naised, et peaks andma raha ja kui seda ei ole, siis nad kursusele enam ei tule. Palun palveta, et need, kes on alustanud, siiski ka lõpuni vastu peaks ja oma emakeeles lugema ning kirjutama õpiks. See on väga oluline, kuna domi keelse Uue Testamendi kaante vahele saamine muutub iga päevaga aina reaalsemaks. Piibli tõlkimine on pikk protsess. Üks osa sellest on tõlke kontrollimine tõlkekonsultantide ja kohalike inimeste abil. Oktoobris leiab aset järjekordne nädalane kohtumine konsultandiga, mis on suur samm edasi. Seekord vaadatakse salmhaaval läbi Matteuse evangeelium ja Jakoobuse kiri. Palun palveta, et Jumal juhiks kõigi osalejate mõtteid ning annaks jõudu selleks suurt kannatlikkust nõudvaks tööks.

 

Meie, aga eriti minu, mõtted on sageli Eestimaal ning nüüd ei olegi enam kaua aega jäänud selle hetkeni kui saan jälle kodumaa olla. 8. novembril lendame Tallinna, kuhu plaanime jääda umbes kuuks ajaks ning seejärel läheme Saaremaale minu vanemate juurde, kus oleme jaanuari alguseni. Peale seda tuleme tagasi Saksamaale, kus teeme veel viimased ettevalmistused Paapuale minekuks. Kui Jumal lubab reisime sinna veebruaris.

Tallinnas oleku ajaks on meil olemas korter, kuid praegu ei ole veel autot, mida kasutada saaksime. Rendifirmast auto võtmine on liiga kallis, nii palvetame, et kui on Jumala tahe, et meil auto oleks, siis saaksime ehk kellegi auto selleks ajaks enda kasutusse. Palun palveta, et ka meie reis Wangenist Müncheni kaudu Tallinna kenasti kulgeks. See on meile omamoodi väikeseks prooviks, kuidas Richardiga koos reisimine kulgeb, enne kui pika Paapua reisi ette võtame.

Eestis, eriti Tallinnas oleku ajal, kohtume hea meelega võimalikult paljude sõprade ja eestpalvetajatega. Palun võta meiega meili teel (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) ühendust, kui soovid kokku saada ning leiame selleks sobiva aja ning koha.

Mõeldes, millist kirjakohta seekord jagada, tuleb ikka ja jälle südamesse 23. Laul. Esimene salm „Issand on mu karjane, mul pole millestki puudust...“ ja ka kõik järgnevad salmid räägivad Issanda imelisest hoolitsusest meie eludes. Misjonäridena on meie elus pidevalt palju muutusi – reisime ühelt maalt teise, kolime ühest ajutisest elukohast teise, kohtume paljude inimestega,  tihti ei ole aga aega ja võimalust luua nendega väga sügavaid suhteid, ka lapse sünd oli üks suur muudatus... selle kõige keskel on hea teada ja kogeda, et Issanda hool, järelvalve ning kaitse ei jäta meid üheski olukorras.

Julgustagu see ka Sind!

Rahusooviga,
Mailis, Gerolf ja Richard

 

 

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top