Misjon sulle!

Misjonikalender on suurepärane viis olla osa Jumalalt meile antud ülesandes teha jüngriteks kõik rahvad. 
Leiad siit lehelt palju lisamaterjali misjonikalendris toodule (vt ka 2014 aasta arhiivi). Julgustame sind võtma aega palveks käesoleva kuu misjonäri eest oma kodus, koguduses, kodugrupis, palvegrupis, noorterühmas jne. 
Lisaks palvetele võite ka küsida, Jumalalt, et kas Tal on Sinu ja/või Su palvekaaslaste kaudu seda misjonäri/misjoniprojekti kaastöölisi millegagi julgustada?Kui jah, siis kirjutage need asjad (head soovid, piiblisalmid) üles ja saatke neile (kui isiklik kontakt puudub, siis läbi vastava konfessiooni misjonikeskuse). Tundub väike asi, aga tegelikult on suureks julgustuseks!

Lisaks eenevale võite veel ka võtta korjanduse tolle misjonäri toetuseks (küsige oma kirikuõpetajalt/misjonikeskuselt, kuidas see raha edasi toimetada)

Kui Jumal on pannud mõne misjonäri/projekti palveks või toetuseks eriliselt Teie südamele, võtke nendega ühendust ja paluge, et nad saadaksid Teile rohkem infot.

MÄRTS - PÜHITSETUD OLGU SINU NIMI

Harles Aasa aitas 2013. aastal vabatahtlikuna ehitada turvamüüri Mufuliras asuva kristliku keskuse ümber. Mõned kogudused Eestis said südamele toetada müüriehitust jõuluõhtu korjanduste ja eestpalvetega. Sellest arenenud sõpruse, palveosaduse ja koostöö tulemusena asutati 2014. aastal MTÜ Sambia Sõbrad, mille peamine eesmärk on leida võimalusi ja partnereid orbude ja puudustkannatavate pastorite toetamiseks Sambias. Nt 20 euroga kuus saab tagada ühele orvule põhitoiduse ja hügieenivahendid, 40-eurone kuutoetus võimaldab sealsel pastoril oma peret toita ja jätkata tööd misjonipõllul! 

www.sambiasobrad.ee

Meie Isa palve
ichibemba keeles

Mwe tata uwaba mumulu,
ishina lyenu lichindikwe,
Ubufumu bwenu bwise,
ubufwayo bwenu buchitwe,
panonse ngamumulu.
Mutupele ichakulya chesu ichanshiku shonse
Mutubelele Uluse ku masambi yesu,
ngefyo tubelela abanensu abatubifya.
Mwileka tuwile mufibi, lelo tupokololeni kubabifi.
Pantu ubufumu bwenu namaka nobuchindami
fyenu umuyaya no muyaya, Ameni.

Palveteemad:

- et Sambia 72 hõimu võiksid jätkuvalt elada rahus ning et vaesuse ja korruptsiooni vastu võitleva riigi põhiseaduses säiliksid kristlikud väärtused;
- maakoguduste pastorite eest, kes puuduse keskel kuulutavad Kristuse head sõnumit ja püüavad lisaks oma perele hoolitseda ka orbude, vanade ja haigete eest.

EELK Puhja kogudusel on Sambias eestpalve- ja sõpruskogudus, Kapiri Mposhi kogudus. 2015. aasta südasuvel puudutasid puhjalasi teated erakordselt külmast talvest Sambias, kus inimesed ööseks oma eluasemeisse, rohtkatustega savimajadesse laste soojendamiseks lõkkeid. Selle tulemusel on kerge puhkema tulekahju või saadakse põletusi. Puhja kogudus algatas erakorralise korjanduse tekkide ja madratsite ostmiseks Kapiri Mposhi linna elanikele. Veidi enama kui nädalaga koguti 522 eurot. Kiireloomuline rahasaadetis sooja magamisvarustuse ostmiseks sai Kapiri Mposhi abivajajaile üle kantud. Pildil on pastor Albert Mulunga ja tema hoolealused ostetud magamisvarustusega. Kuna taoline vajadus pole Sambias ka mujalt kuhugi kadunud, siis kutsume magamisvarustuse hankimise heaks jätkuvalt annetama. Loe lisa aitamisvõimalustest Sambia Sõbrade kodulehelt sambiasobrad.com

Misjonit toetavad

 
   
   
   
 
 
 
 
  

Mis on misjonikalender?

Tegemist on unikaalse Eesti välismisjonit tutvustava kalendriga, mida annab välja oikumeeniline töörühm - Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkond, kuhu kuuluvad esindajad Eesti luteri, baptisti, metodisti, nelipühi ja vabakirikutest.

Kalendris on põnevat teavet Eestist välja lähetatud misjonäride kohta, pilte ja palvesoove.

Ostes kalendri, oled juba misjonit toetanud, sest kõik kalendrist saadav tulu läheb erinevate misjoniprojektide toetuseks. Samas saad jätkata toetamist kogu aasta vältel kaasa palvetades ja aidates.

Küsi kalendrit oma kogudusest või oma konfessiooni misjonikeskusest.

Hind: 2.50

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top