Allan ja Ava Lepik, misjonärid Kreekas

allan ja ava lepik 09_crop300px.jpgAllan ja Ava Lepik on EKNK kurdid misjonärid, kes on pühendanud oma elud Jumala teenimisele. Nad alustasid misjonitööga 2006. aastal, kui nad käisid teenimas Soomes, Leedus, Usbekistanis ning siis sõitsid nad kaheks aastaks Jordaaniasse kurtide kooli õpetama piiblitundmist ja arvutit. See oli kristlik kool kuid 90% lastest olid pärit moslemite peredest. Sellele vaatamata olid Allan ja Ava väga edukad õpetades piiblitunde ja olles oma jumalakartlike eludega eeskujuks nii lastele kui ka täiskasvanutele. Töö jätkub ja ühe kristlaste grupi asemel on juba kolm. 2008 sügisel viibisid nad kolm kuudKasahstanis, kus toimus kurtide koguduste rajamise kool. Nad aitasid kooli korraldada ja olid kaasas õpetajatena.

Uus misjonipõld.  2009 aasta novembrikuu alguses lendasid Allan ja AvaKreekasse, et teha misjonitööd kurtide hulgas Ateenas. Kreeka on ortodoksne maa, kus evangeelseid kurte on ääretult vähe ning puuduvad pastorid ja töötegijad. Kreekas on 15 000 viipekeelset kurti. Ateenas, kus elab 3,8 miljonit inimest on kurte u 4000, kes kõik vajavad kuulda Head Sõnumit Jeesusest. Ateenas on 5 kurtide klubi.


Kreeka viipekeel on väga erinev eesti viipekeelest kuid Allan ja Ava on selle juba selgeks saanud ja suhtlevad kreeklastega vabalt.

 

Pühapäeviti käivad nad kohalikus Apostellikus Kristuse kirikus, kus on viipekeeletõlk. Koguduse pastor võttis neid hästi vastu ja andis ruumi kirikus kurtide töö jaoks. Tulevikus on plaanis hakata tegema piiblitunde vastpöördunud kreeka kurtidele kristlastele.

 

Jumala arm on suur.Allan ja Ava kogesid väga eriliselt Jumala armu ja hoolitsust juba esimesest päevast peale, mil nad Kreeka pinnale jõudsid. Väikese valesti mõistmise tulemusena ei olnud neil kedagi lennujaamas vastas. Neil tuli ise leida hotell, kus ööbida. Järgmisel päeval kohtusid nad kohalikega hotellis ja jutukäigus selgus, et neil ei olnud üürikorterit, kus elama hakata. Peale peaaegu 1 kuud ootamist ja hostelis elamist, ütlesid neile kohalikud kurdid, et minge koju tagasi. Allan ja Ava ei andnud alla! Palvetanud usus, astusid meie Eesti kurdid välja Ateena tänavale korteri otsingutele. Jumal juhib neid, kes liiguvad! Nad „sattusid“ kinnisvara kontorisse, kus kuuljad kreeklased leidsid neile mõne tunni jooksul soodsa hinnaga sobiva korteri kesklinnas. Tänu Jumalale! Korterivõtmeid nähes andsid kohalikud kurdid au Jumalale!

Nad jätkavad kurtidele Jumala Sõna kuulutamist Ateenas ja on väga tänulikud eestpalvete eest!

Viimaks veel, vennad,palvetage meie eest, et Issanda sõna leviks ja kirgastuks nõnda nagu teiegi juures.” 2 Ts 3:1

Palvesoovid:

  • Palvetage kurtide eest Kreekas, et nad kohtuksid elava tõelise Jeesusega.

  • Palvetage, et Allan ja Ava tooksid palju au Jumalale oma teenimistöö läbi Kreekas.

Kui soovite toetada Allanit ja Avat, palun saatke oma annetus

Eesti Kristlik Nelipühi Kirik
Swedbank a/a 22 101 41 82 298
Selgitus: Ava Lepik

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top