Juuni

Telgimisjon ja Mari muusikalaagrid

 

MTÜ Kristlik Misjon Koit Idas.
German ja Julia Andrejeva on juba aastaid teeninud Jumalat telgimisjoniga Baltikumis ja Venemaal. Koostöös erinevate kirikutega organiseerivad ja viivad nad läbi erinevaid evangeelseid üritusi nii enda tehtud telkides kui ka lastekodudes, kultuurimajades, koolides ja rehabilitatsioonikeskustes. Evangeelsetel üritustel juhatatakse inimesi kohalikkesse kogudustesse, et nad saaksid seal vaimulikult kasvada.
Kui Narvas sündinud German paar aasta tagasi teada sai, et ta on rahvuselt Isur (loe tema tunnistust siit), tärkas tema südames suure armastus nii Isuri kui ka teist soome-ugri rahvaste vastu. Sel kevadel alustasid Andrejevid teenimist isuri rahva hulgas. Viimase rahvaloenduse kohaselt määratles isuritena end vaid 266 inimest, mis teeb nendest väikseima Soome-ugri rahvagrupi.


Mari lauljanna Anna Mišina, kes hetkel õpib Tartu Ülikooli doktorantuuris, sõidab taaskord suveks Marimaale ja Baškiiriasse, et viia koos kohalikega läbi laste muusikalaagreid.

2014. aasta esimene muusikalaager mari lastele toimub Bashkiirias 1.-13. augustil. Birski kogudus on alustanud hiljuti töö Šelkanovo külas, mille kultuurimajas tänavune laager peetakse. Laagris õpitakse laule ning kitarri- ja kandlemängu. Repertuaaris on nii mari rahvamuusikat kui ka vaimulikke laule. Päevakavva mahuvad ka piiblitunnid ja mängud. Praktilise külje peal on abiks üks kohalik noor pere.
Septembris on plaanis korraldada teine laager Marimaal, Shuarsola külas.

Ingeri luterliku kiriku Uurali praostkonna "ema" Anu Väliaho unistab, et sel aastal osaleks laagrites abilisi Eestist ning et saaks uuendatud Joškar-Ola kiriku kõrval asuv laste mänguväljak. Kõik ikka selleks, et hea sõnum Jeesusest leviks! Küsi EELK Misjonikeskusest, kuidas saaksid olla abiks!

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top