KESKINENI SÕBRAKIRI 2 (39) aprill - juuli 2013

Näe, õitseaeg on ligi...

2013 suve pereSeda koraali on Soome koolides juba aastakümneid kevaditi lauldud on. Sellel koraalil on Soome kirikuaastas isegi omanimeline pühapäev. Meil oli võimalus laulda seda armsat koraali nii Hanna kui Miriami kevadpeol. Kumbki koolilaps on pika kooliaasta järel suvepuhkuse auga välja teeninud. Meie, vanemad tunneme samuti saabunud suve üle rõõmu. Püüame ka puhata, kuid mõtted on järjest sagedamini teispool Soome ja Eesti idapiiri.

Lahkumispidude ning kodu kokku pakkimise kaudu muutub järjest konkreetsemaks kogu minekuprotsess. Tänapäeval on reisimine palju kergem kui näiteks sada aastat tagasi, mil reis misjonipõllule võis kesta nädalaid või lausa kuid. Õnneks on pakkimine ning hüvastijätt inimeste ja paikadega endiselt pikk ja mitmeetapiline protsess, nii et ka jõuame ka vaimselt kaasa sinna, kus füüsiline kolimisprotsess kulgeb.

Mai lõpus saime arstilt loa taas Venemaale minna. Meie tööandja, Soome Rahvamisjon oli meie mineku kohta langetanud otsuse juba varem. Tüdrukud on Peterburi Soome kooli juba kirja pandud.

2013 suve Tänupalveks on põhjust seoses Miriami arstilkäiguga. Talle tehti juba kolmandat korda allergiatestid ning tulemus oli muutumatu, ei mingeid toiduallergiaid. Paar aastat olid arstid talle määranud allergiatablette, mis pidanuks vähendama ka naha sügelust. Nüüd lõpuks ometi saime  aremad kreemid-salvid, millega kihelevat nahka määrida ning enam pole vaja tal tablette süüa.

Ka tulevaste tööviisadega seotud dokumendid on kõik juba Peterburi saadetud, kus Ingeri kiriku kantseleis meie asju edasi aetakse.  Meie plaani minna juulis endale kodu otsima on aga tulnud muutused. Nüüd on selgunud, et kohe, kui Peterburi jõuame, peaksime oma viisataotlused sisse andma, ning et nende vormistamisega minevat umbes kolm nädalat, tuleb kogu see aeg ka riigis viibida. Niisiis läheme omale kodu otsima nädal enne kooli algust. Palumegi eestpalvet, et võiksime koolieelsel nädalal leida korteri, mille suurus ja üür oleks sobilik ja mis võiks meie peret teenida kogu meie järgmise kolmeaastase tööperioodi.

Inimene õpib kuni elab

Eelmisel kevadel õppis Hannu. Sel kevadel oli minu kord. Jaanuaris alanud kiriku mentori  ja tugigrupi juhtimise kursus lõppes mais. Nagu juba eelmises kirjas mainisin, hõlmas kursus lisaks teoreetilistele teadmistele kriisidest, tööheaolust ja rühma juhtimisest ka igaühe isiklikku kasvamist. Endisest suuremat teadlikkust oma minevikust ja üldse iseendast pakkus lisaks teoreetilistele teadmistele ka Saksamaal toimunud nn. kolmanda kultuuri lapsi käsitlenud konverents, mis toimus aprilli lõpus Stuttgardi lähedal. Misjonäride lastele on mujal maailmas ja ka Soomes pööratud tähelepanu juba mitukümmend aastat. Konverents pakkus mitmeid häid ideid, kuidas ka eesti misjonäride lapsi toetada.

Viimane ja väga innustav kogemus õppida midagi uut oli Ridala kirikus peetud kirikuseikluse koolitus. Pildil olev Kristuse kujutis ongi pärit Ridala kiriku altariruumi laest. Seiklesime kirikus 20-liikmelise rühmaga. Kõigepealt uurisime kirikut väljastpoolt, milline torn seal on, kui kõrge see võiks olla, mitu sammu tuleb astuda, et ring ümber kiriku saaks tehtud. Siis jätkasime uurimist kirikus sees – mida nina tunneb, mida kõrv kuuleb, mitu inimest mahub kirikupinki, mis paneb imestama, mis tekitab küsimusi... Noorima ja vanima seikleja vanuse vahe oli umbes kuuskümmend aastat, kuid igav ei hakanud küll kellelgi, vastupidi, oleksime võinud kauemgi seigelda. Loodetavasti saame Peterburi Jaani kirikuski edaspidi kirikuseiklusi korraldada.

Veel vajavadmitmed asjad ajamist, enne kui võime idapiiri ületada. Pean veel valmis jõudma ühe raamatu tõlke – veel on tõlkida kümme lehekülge, siis tuleb kõik mitu korda hoolega läbi lugeda. Vajame ka vaktsiinisüste. Soomes on meil veel mõned käigud kogudustesse.

5.-7.7. toimuvad Soome Rahvamisjoni suvepäevad, kus meid uuele tööperioodile õnnistatakse.
21.7. toimub meie läkitamine Tallinna Kaarli kirikus. Tere tulemast!

Peterburi Soome kool alustab õppetööd juba 12.8., ja nii meie praegune ametlik ärasõidupäev 6.8. Tere tulemast Peterburi!

Õnnistatud
suve ja uute kohtumisteni!!!!

 

Hannu, Liliann, Hanna ja Miriam

Postiaadress:  Martinlaaksontie 42 D 20, 01620 VANTAA

tel +358 400 506 998 (Hannu)
tel +358 400 771 817 (Liliann)

Skype: liliann.keskinen     e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Blogi: hannukalervo.wordpress.com

EELK Misjonikeskus Tehnika
115, 10139 TALLINN tel 6464760, faks 6464761
mk(ätt)eelk.ee
www.misjonikeskus.ee

Annetused misjonitöö heaks: Swedbank 1120254269    SEB 10602016015008

Kui Issand ei ehita koda, tühja vaeva näevad siis ehitajad temaga (Ps 127:1).

See salm on graveeritud meie kihlasõrmustesse ning on olnud meie ühise tee algusest peale meie juhtsalmiks.

Pildil on jupike Tallinna müürist. Ei tea, miks on selles Tallinna linnamüüris koos enam-vähem ühesuuruste tellistega kasutatud ka erineva suurusega kivimürakaid. Meile kõneleb see müür aga sellest, et Jumal võib kasutada erinevaid inimesi, kes vaid annavad end Tema kasutusse.

2013 suve sein

  


 

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top