• Aafrika
  Aafrika Misjonireisid ja -projektid
 • Kogemus
  Kogemus Lühiajalised misjonireisid
 • PUG
  PUG Piiblitõlkimine
 • Gruusia
  Gruusia Misjoniprojektid
 • Lähis Ida
  Lähis Ida Misjoniprojektid

Tere tulemast!

Eesti Evangeelse Alliansi Misjonitoimkond ühendab evangeelsete kirikute välismisjoni toimkondi ja aitab kasvatada misjonivastutust eesti kristlaste hulgas. Selleks anname välja ühist misjonikalendrit, korraldame erinevaid üritusi ning viime läbi oimumeenilisi projekte soome-ugri rahvaste hulgas.
Leiad siit lehelt erinevate Eestiga seotud misjonäride ja misjoniprojektide uudiskirju, teateid ürituste kohta ning palju muud põnevat välismisjoniga seonduvat.

Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonnas on esindatud EMK misjonitoimkond, EELK misjonikeskus, EEKBKL misjoninõukogu, EKNK välismisjon ning EEVL.


Misjonikirjad

Juuni

Telgimisjon ja Mari muusikalaagrid

 

MTÜ Kristlik Misjon Koit Idas.
German ja Julia Andrejeva on juba aastaid teeninud Jumalat telgimisjoniga Baltikumis ja Venemaal. Koostöös erinevate kirikutega organiseerivad ja viivad nad läbi erinevaid evangeelseid üritusi nii enda tehtud telkides kui ka lastekodudes, kultuurimajades, koolides ja rehabilitatsioonikeskustes. Evangeelsetel üritustel juhatatakse inimesi kohalikkesse kogudustesse, et nad saaksid seal vaimulikult kasvada.
Kui Narvas sündinud German paar aasta tagasi teada sai, et ta on rahvuselt Isur (loe tema tunnistust siit), tärkas tema südames suure armastus nii Isuri kui ka teist soome-ugri rahvaste vastu. Sel kevadel alustasid Andrejevid teenimist isuri rahva hulgas. Viimase rahvaloenduse kohaselt määratles isuritena end vaid 266 inimest, mis teeb nendest väikseima Soome-ugri rahvagrupi.


Mari lauljanna Anna Mišina, kes hetkel õpib Tartu Ülikooli doktorantuuris, sõidab taaskord suveks Marimaale ja Baškiiriasse, et viia koos kohalikega läbi laste muusikalaagreid.

2014. aasta esimene muusikalaager mari lastele toimub Bashkiirias 1.-13. augustil. Birski kogudus on alustanud hiljuti töö Šelkanovo külas, mille kultuurimajas tänavune laager peetakse. Laagris õpitakse laule ning kitarri- ja kandlemängu. Repertuaaris on nii mari rahvamuusikat kui ka vaimulikke laule. Päevakavva mahuvad ka piiblitunnid ja mängud. Praktilise külje peal on abiks üks kohalik noor pere.
Septembris on plaanis korraldada teine laager Marimaal, Shuarsola külas.

Ingeri luterliku kiriku Uurali praostkonna "ema" Anu Väliaho unistab, et sel aastal osaleks laagrites abilisi Eestist ning et saaks uuendatud Joškar-Ola kiriku kõrval asuv laste mänguväljak. Kõik ikka selleks, et hea sõnum Jeesusest leviks! Küsi EELK Misjonikeskusest, kuidas saaksid olla abiks!

Misjonit toetavad

 
   
   
   
 
 
 
 
  

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Tasuta lastetunnid

Neljal aastal (2012-2015) ilmus Lastemisjoni kodulehel www.lastemisjon.ee iga kuu misjoniteemalise pühapäevakoolitunni materjal. Teemad on seotud Misjonikalendris tutvustatava misjonäri ja misjoniga nii kitsamas kui laiemas mõttes. Tunnid haakuvad küll misjonikalendriga aga on aegumatud ja head abivahendid lastetöötegijatele. Iga tunni materjal sisaldab: tunni eesmärki, laule, kirjakohta piiblist, misjonilugu, kuldsalmi, mänge ja meisterdamise ideid. Lisaks on kogu materjal ka slaididena olemas. Täname südamest oikumeenilist lastetöö meeskonda pikaaegse koostöö eest!

Lae alla

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top