Euroopast

Usuhüpe - Apinise perekonna uudised Lätist

Jumal on teinud imesid. Me ei ole kunagi osalenud ühelgi puuetega inimetega töötegijaile mõeldud  konverentsil, aga nüüd oleme minemas Californiasse. 17.-20. veebruaril toimub seal Joni Eareckson Tada ja teiste tema sõprade poolt organiseeritud konverents.

Loe edasi

 

 

 

Rahutooja 84 - uudised Bosniast

Õnnistatud alanud aastat 2015!
Aastavahetusest on juba üle kuu möödas– kuidas algus oli? Siin tundus, et pühadeaegne kiirus jätkus ka jaanuaris, aga nüüd saame jälle “tagasi normaalsesse elurütmi” minna. Või kas saame? Tundub, et “normaalne” on siin see, et kogu aeg midagi muutub! Üks suur projekt saab läbi, järgmine juba läheneb... Uue aasta alguses vaatame tavaliselt ka tagasi möödunud 12 kuule. Mina kirjeldaksin eelmist aastat nii: 

Loe edasi

Usuhüpe - Väga põnev uudiskiri Lätist

Meie tiim kasvab. Meiega on ühinenud üks riialane (riiakas on huvitav sõna :-) ) ning veel kaks noormeest tunnevad Jumala kutset meiega koostööd teha. Nad ei ela Riias ja seega loob W4W filiaalid Liepajas ja Cesises (Võnnus). Praegusel momendil läbivad need kolm (ja kogu meie tiim) õppeprogrammi, mida kutsume juhtimise alusteks. Kogu protsess on väga põnev ja ootame huviga, millised plaanid Jumalalal selle kõigega on.

Loe edasi

Challenge 7 laager - uudised Lätist

Laupäeval, 18. juulil oli taas kord aeg kõigil “Wings for Wheels’i” töötajatel ja vabatahtlikel abistajatel koguneda Raiskumsis, et jagada/kuulda veel viimaseid näpunäiteid ja järgmisel päeval valmis olla osalejate vastuvõtuks.Vabatahtlikke tuli mitmelt erinevalt maalt: Lätist, Eestist, Norrast, Hollandist, Armeeniast, Usbekistanist ja USA-st. Kohale jõudes leiti aga eest ebameeldiv üllatus - laagri toimumiskoha ümbruses olid teetööd täies hoos, mis tähendas, et ratastoolidega oli seal peaaegu võimatu liigelda. Pärast ühist palvetamist otsustati kõigele vaatamata laager korraldada.

Loe edasi...

Tiivad ratastele laager Lätis

Oli imeline jahedapoolne juunikuu pärastlõuna ja kaunis vanas mõisas Tūja küla lähedal käis elav sagin. Mets külalistemaja ümber helises linnulaulust; päikesekiired mängisid taeval, värvides selle punaseks ja siniseks, ning õhus oli tunda rõõmu ning ootusärevust eesolevate sündmuste suhtes.

Loe edasi

Uudised Lätist

Tervitusi Riiast!

Meil läheb ikka hästi ja oleme elu ja tervise juures. See on vastus neile, kes meile kirjutanud on, aga on pidanud kaua aega vastust ootama.

W4W
Laagrite ettevalmistused on täies hoos. Praeguse seisuga võime öelda, et mõlemad laagrid toimuvad. Esimese, Hommiku kaste, laagri jaoks on meil kõik rahad koos. Praegusel momendil on seal veel mõned  vabad kohad. Teise laagri, Väljakutse 7, jaoks on olemas üle poole  vajaminemast rahast. Veel on puudu natuke üle 3000€, aga usume, et Jumal hoolitseb ka selle eest.

Loe edasi siit!

Tervitused Riiast

Tervitusi kevadisest õidepuhkevast Riiast!

Paljud on küsinud, kuidas on meil läinud uue elukoha otsingud ning kas oleme oma otsuse teinud. Kuna vastus võib huvitada ka rohkemaid inimesi, siis annan siinkohal väikese ülevaate.

Aprilli alguses käisime vaatamas korterit ridamajas, mis meeldis meile esimesel korral väga. Teist korda tagasi minnes, hakkasid häirima mitmed väikesed (või siis suured) detailid. Näiteks see, et üürileping oleks esiteks vaid 2,5 aasta peale, et nad ei teadnud, kas tahavad müüa seda korterit, et korteris olid väga kallid kodumasinad, mida me ei suudaks katki minemise puhul välja maksta jne.

Loe edasi

Uudised Bosniast: Võimalus toetada põllumajandusprojekti

FARUKI PÕLLUMAJANDUSPROJEKTI PAKILINE VAJADUS

Külviaeg on käes, ja sel aastal meie koguduse vend Faruk tahab investeerida maisikasvatusse: see on kultuur, mis siinses kliimas hästi kasvab ja kiiret turgu leiab. Faruki plaan on, et sel aastal ta võiks külvata piisavalt maisi, et osa saagist sügisel müüa, saadud raha eest osta mõned sead ja kasutada ülejäänud maisi nende toitmiseks. Tal on antud kasutada 10,000 m2 suurune maa-ala hea viljaka pinnasega. Idee on hea ning käivitumise korral võiks areneda kenaks sissetulekuallikaks mitmele perele. Praegu aga vajab vend teiste abi, et leida vahendid maisi külvamiseks.

Read more: Uudised Bosniast: Võimalus toetada põllumajandusprojekti

Rahutooja: Uudiseid Bosniast, kevad 2014

Kevad 2014 Carolineon käes! Siin on lumikellukesed juba pea kuu aega õitsenud, nartsissidki on ammu õites. Paljud meie tuttavad olid tänulikud, et talv oli seekord nii lühike ja soe: küttepuid kulus märksa vähem, majad püsisid soojemana, tervised olid paremad. Lund ja jääd oli sel talvel vaid paari nädala jagu ning inimestele see meeldis!

RAHU MUUTUSTE KESKEL

See aasta algas me koguduse jaoks kardinaalsete muutustega! Üks me armastatud vend, Zuhdija, suri ootamatult. Caroline läks tagasi USA-sse peale 16-aastast elu Bihaćis. Me teised rühmakaaslased, Billy ja Jess, teatasid, et nad lahkuvad septembris. Meie kodu peremees helistas ja teatas, et peame aprilli alguseks välja kolima. Meie kodu oli senini täitnud ka mitmeid koguduse elu funktsioone, kuna kogudusemaja oli paljudele liiga kaugel. Seetõttu otsustasime ka kogudusemaja kolida linnakeskusele lähemale. Piisavalt, et meid kõiki kikivarvul hoida!

Kõigi nende muutuste keskel on mu südames olnud suur rahu.  Avastasin, et Jumal on mind kõigeks selleks juba üle aasta ette valmistanud– nii et nüüd, kui see kõik toimub, on mu pea selge ja süda usaldamas Jumalat. See on hea, sest nüüd olen mina see, kelle käest teised otsuseid ja suunanäitamist ootavad...

MINU VÕIMETUS JUMALA VÕIMEKUSES

Arvasin, et uue kogudusemaja otsimine osutub keerukaks: et oleks õige asukoht, hea hind, kõik meile vajalikud abiruumid jne. Aga Jumal andis meile uue maja lausa ilma otsimata! Olime seda maja vaadanud ka kolm aastat tagasi, aga siis oli hind liiga kõrge ja maja remontimata. Nüüd aga tuli peremees ise pakkuma, et äkki me tahaksime sisse kolida? Ta oli remondi ära teinud, hinna alla lasknud—ja võtsime pakkumise Jumala kingitusena vastu!

Read more: Rahutooja: Uudiseid Bosniast, kevad 2014

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top