Liliann ja Hannu Keskinen

KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2014

Ennäe, neitsi jääb lapseootele ja toob poja ilmale ning paneb temale nimeks Immaanuel. Js 7:142014 sygis kell

Tere!

"Niitudel lumi, tänaval vaikus. Sügise nukrus on jäänud unustusse..." Seda Pekka Simojoki laulu on meie kodus sel aastal palju lauldud. Ja kellele siis ei meeldiks põhjamaine jõuluidüll – lumised maastikud, tänavate vaikus, pühalik rahu.

Iisrael

Iisraelis käisime oktoobri alguses ning märkasime, kui kaugele jäi idüll Jeesuse sünni aegu – ilm meie talve mõistes päris soe, maastik sel aastaajal kivineliivane, rahvas igal pool tunglemas, nii et kohe-kohe sünnitama hakkavale noorele naisele oli pakkuda ainult kohta laudas...

Naatsaret Village's nägime, milliste tööriistadega Joosep oma tööd tegi, kuidas kangast kooti, leiba küpsetati ning oliividest õli pressiti. Jeesuse radadel liikuda oli tõeliselt huvitav!

Eriline kogemus oli osa saada armulauast Jesuuralemmas haua-aias. Kuigi turistidele näidatakse kahte erinevat hauda (teise ümber on lausa suur kirik ehitatud), on peamine siiski see, et haud on tühi ja Jeesus elab. Ilma jõuluimeta poleks olnud ka ülestõusmist ning ilma ülestõusmiseta poleks jõulusündmusel igavikulist tähendust.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2014

KESKINENI SÕBRAKIRI mai - juuli 2014

MИР BAM – RAUHAA TEILLE!

2014 suve jaanituliPeterburi jäi seekord juunilumeta, kuigi mai kuumalaine järel on siingi ilmad jahedapoolsed olnud.

Kuigi jaanituli ei kuulu Peterburi kultuuri--‐ sündmuste hulka, ei jäänud me tuleta ka siin. Käisime linna lähistel oleva Skuoritsa koguduse jaanikul. Jäime tulesüütamisele eelnenud jumalateenistusele küll hiljaks, kuid armulauale siiski jõudsime. Tuli polnud väga suur ja inimesi mõnikümmend, kuid õhtu oli tore. Lapsed punusid pärgi ning karikakraid jätkus ka ‐ toomiseks, isegi pojenge saime kaasa.

Eelmisele ja praeguse kirja vahele on mahtunud mitmeid sündmusi ja kohtumisi. Ülestõusmispühad ja Nelipüha on jälle peetud, pühapäevakooli lapsed suvepuhkusel vana--‐ vanemate juures.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI mai - juuli 2014

KESKINENI SÕBRAKIRI jaanuar - veebruar 2014

Tervitused Peterburist!

2014 kyynladKüünlakuu läheneb juba lõpule, aeg on jälle vahepealsetest tegemistest kirjutada.

Et Jaani koguduses peeti jõuluteenistust 29.12. (osalejaid umbes 90, pildil pühapäevakooli lapsed), otsustasime kolmekuningapäeva õigel päeval tähistada --‐ perepäevaga. Seda planeerides lähtusime eelkõige pühapäevakoolilastest ja kuna olime perede plaane uurinud, oli ka aimatav, palju osalejaid võiks tulla. Põksuva südamega ootasime, kas tuleb ka teisi osalejaid. Paar last oli kahjuks haigestunud, kuid kõik ülejäänud olid kohal, isegi paar ”apsevaba”koguduseliiget –nii et meid oli kokku 7+7 väikest ja suurt perepäevalist. Alguses olime kõik koos kirikusaalis. Hannu pidas alguspalve ja mina rääkisin flanellipiltide abil idamaa tarkade reisist Jeesuslapse juurde. Liikusime koos mööda kirikusaali püüdes ette kujutada tarkade rännakut, isegi sõime ja jõime, nagu nemad. Kuigi vaevalt idamaa tarkadel popcorn teemoonaks oli. ;)

Edasi jagunesime kahte rühma --‐ täiskasvanud jäid kirikusaali Hannu juhtimisel Piiblit uurima. Mina läksin koos lastega kiriku keldrikorrusel asuvasse koguduse tuppa meisterdama. Lõpuks jõime koos teed ja sõime meie lähedalt sööklast hommikulttoodud kapsapirukaid, mis veel veidi soojad olid. NÄMM –nii pirukate kui kogu päeva peale!

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI jaanuar - veebruar 2014

KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2013

Jõulutervitused Peterburist!

2013 talv tudrukudOleme elanud nüüd siin Põhjala Veneetsias neli kuud ja kodunenud päris hästi. Tüdrukud on ka väga rahul, üks neist soovib jääda siia vähemalt viieks aastaks, teine heameelega kasvõi elu lõpuni. Koolist on nad leidnud mitmeid toredaid huviringe, lisaks sellele käib Miriam viiulitundides ja Hanna koolibändis. Homme, 15. detsembril lauldakse Maarja kirikus soome keeles jõululaule ja nemadki on seal kaastegevad.

näeme. Aga kui nii peaks tõesti minema, oleks ju tegelikult päris tore, et lääne kiriku jõulupüha ära märkimist leiab, kuna õigeusu kalendri järgi on jõulud alles jaanuaris ja meie jõulupühad siin täiesti tavalised tööpäevad. Nõukaajast mäletan, kuidas lambid Põltsamaal linna kuusel jõulupühadeks ära kustutati. Nüüd, tänu Jumalale, on vastupidi.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2013

KESKINENI SÕBRAKIRI august - september 2013

Tervitused Peterburist!

Plaanitud 2013 sygis altariskolimispäev nihkus veidi edasi ja startisime 15.8. Lapsed jõudsid käia Soomes kaks päeva koolis, enne kui saime viisad ja siirdusime idapiiri taha Ingeri kiriku teenistusse.

Suvi möödus kenasti. Nautisime nii päikesepaistet kui pilviseid päevi, kosutavad olid mõlemad. Juuli alguses õnnistati meid Rahvamisjoni suvepävadel Kankaanpääs uuele tööperioodila ja kuu lõpus saime õnnistuse Tallinnas Kaarli kirikus. Suvesse on mahtunud palju toredaid kohtumisi ning ka arvukaid hüvastijätte. Kodu kokku pakkimine võttis oma aja. Kuigi oleme juba kogenud kolijad, nõuab kolimine siiski pingutusi. Täname eestpalvete eest, mis sel suvel on meid eriliselt  kandnud, eriti korteri otsinguil.

Kuna Ingeri kirikus juba aeti meie viisakutse asja, ei olnud meil juulis võimalik muud viisat enam taotleda ja otsustasime korterijahile tulla viisavaba laevareisiga. Kui 10. juuli hommikul Printsess Anastassia pardalt maale astusime, mängis  sadamas tervituseks orkester. Sama orkester mängis sadamas ka õhtul, kui laeva tagasi läksime, üürileping taskus. Kui nüüd aus olla, siis päris ühe päevaga me omale uut kodu siiski ei leidnud. Lepingu allkirjastamisele eelnes pea kolme  ädala pikkune kirjavahetus kolleegide poolt soovitatud maakleriga. Olime läbi vaadanud kümneid korteripakkumisi, enne  kui sõelale jäi 4, mida vaatama sõitsime.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI august - september 2013

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top