Euraasiast

KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2014

Ennäe, neitsi jääb lapseootele ja toob poja ilmale ning paneb temale nimeks Immaanuel. Js 7:142014 sygis kell

Tere!

"Niitudel lumi, tänaval vaikus. Sügise nukrus on jäänud unustusse..." Seda Pekka Simojoki laulu on meie kodus sel aastal palju lauldud. Ja kellele siis ei meeldiks põhjamaine jõuluidüll – lumised maastikud, tänavate vaikus, pühalik rahu.

Iisrael

Iisraelis käisime oktoobri alguses ning märkasime, kui kaugele jäi idüll Jeesuse sünni aegu – ilm meie talve mõistes päris soe, maastik sel aastaajal kivineliivane, rahvas igal pool tunglemas, nii et kohe-kohe sünnitama hakkavale noorele naisele oli pakkuda ainult kohta laudas...

Naatsaret Village's nägime, milliste tööriistadega Joosep oma tööd tegi, kuidas kangast kooti, leiba küpsetati ning oliividest õli pressiti. Jeesuse radadel liikuda oli tõeliselt huvitav!

Eriline kogemus oli osa saada armulauast Jesuuralemmas haua-aias. Kuigi turistidele näidatakse kahte erinevat hauda (teise ümber on lausa suur kirik ehitatud), on peamine siiski see, et haud on tühi ja Jeesus elab. Ilma jõuluimeta poleks olnud ka ülestõusmist ning ilma ülestõusmiseta poleks jõulusündmusel igavikulist tähendust.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2014

KESKINENI SÕBRAKIRI mai - juuli 2014

MИР BAM – RAUHAA TEILLE!

2014 suve jaanituliPeterburi jäi seekord juunilumeta, kuigi mai kuumalaine järel on siingi ilmad jahedapoolsed olnud.

Kuigi jaanituli ei kuulu Peterburi kultuuri--‐ sündmuste hulka, ei jäänud me tuleta ka siin. Käisime linna lähistel oleva Skuoritsa koguduse jaanikul. Jäime tulesüütamisele eelnenud jumalateenistusele küll hiljaks, kuid armulauale siiski jõudsime. Tuli polnud väga suur ja inimesi mõnikümmend, kuid õhtu oli tore. Lapsed punusid pärgi ning karikakraid jätkus ka ‐ toomiseks, isegi pojenge saime kaasa.

Eelmisele ja praeguse kirja vahele on mahtunud mitmeid sündmusi ja kohtumisi. Ülestõusmispühad ja Nelipüha on jälle peetud, pühapäevakooli lapsed suvepuhkusel vana--‐ vanemate juures.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI mai - juuli 2014

KESKINENI SÕBRAKIRI jaanuar - veebruar 2014

Tervitused Peterburist!

2014 kyynladKüünlakuu läheneb juba lõpule, aeg on jälle vahepealsetest tegemistest kirjutada.

Et Jaani koguduses peeti jõuluteenistust 29.12. (osalejaid umbes 90, pildil pühapäevakooli lapsed), otsustasime kolmekuningapäeva õigel päeval tähistada --‐ perepäevaga. Seda planeerides lähtusime eelkõige pühapäevakoolilastest ja kuna olime perede plaane uurinud, oli ka aimatav, palju osalejaid võiks tulla. Põksuva südamega ootasime, kas tuleb ka teisi osalejaid. Paar last oli kahjuks haigestunud, kuid kõik ülejäänud olid kohal, isegi paar ”apsevaba”koguduseliiget –nii et meid oli kokku 7+7 väikest ja suurt perepäevalist. Alguses olime kõik koos kirikusaalis. Hannu pidas alguspalve ja mina rääkisin flanellipiltide abil idamaa tarkade reisist Jeesuslapse juurde. Liikusime koos mööda kirikusaali püüdes ette kujutada tarkade rännakut, isegi sõime ja jõime, nagu nemad. Kuigi vaevalt idamaa tarkadel popcorn teemoonaks oli. ;)

Edasi jagunesime kahte rühma --‐ täiskasvanud jäid kirikusaali Hannu juhtimisel Piiblit uurima. Mina läksin koos lastega kiriku keldrikorrusel asuvasse koguduse tuppa meisterdama. Lõpuks jõime koos teed ja sõime meie lähedalt sööklast hommikulttoodud kapsapirukaid, mis veel veidi soojad olid. NÄMM –nii pirukate kui kogu päeva peale!

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI jaanuar - veebruar 2014

Koit Idas - veebruar 2014

 

Tere kallid sõbrad, partnerid ja kaastöötajad Jumala põldudel!

2014veebr IMG 6667 pastorMe oleme Jumalale tänulikud, et meil on võimalus teenida inimesi Venemaal. Püüame seda teha mitte ainult evangeeliumi jutlustamisega, vaid ka heategevuse kaudu.

Me elame Eestis, piirilinnas Narvas. Teisel pool jõge, Venemaal, on meie misjonibaas, kuhu viime toiduaineid ja riideid puudustkannatavatele inimestele kogudustes, lastekodudes, rehabilitatsioonikeskustes jne.

Pastor Renat (paremal) on väga tänulik kõikidele, kes saatsid riideid tema perekonna ja koguduse jaoks Ilinka külas (Astrahani oblast).

Read more: Koit Idas - veebruar 2014

Koit Idas - jaanuar 2014

Uudised misjonipõldudelt

 jaan14 German Abhaasia 275px

 Abhaasia

Kohaliku pastori kutsel oli võimalus käia novembri lõpus Abhaasias, mis asub Musta mere ääres. Kevadel on plaanis korraldada seal tänava evangelisatsioon ja konverents, kuhu tuleb palju evangeliste Valgevenest, Eestist ja Venemaalt. Tõenäoliselt läheb meie misjonitiim ka sinna.

Abhaasias sai German olla abiks ülistuses, teenida sealses koguduses ja jagada sõna.

Read more: Koit Idas - jaanuar 2014

KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2013

Jõulutervitused Peterburist!

2013 talv tudrukudOleme elanud nüüd siin Põhjala Veneetsias neli kuud ja kodunenud päris hästi. Tüdrukud on ka väga rahul, üks neist soovib jääda siia vähemalt viieks aastaks, teine heameelega kasvõi elu lõpuni. Koolist on nad leidnud mitmeid toredaid huviringe, lisaks sellele käib Miriam viiulitundides ja Hanna koolibändis. Homme, 15. detsembril lauldakse Maarja kirikus soome keeles jõululaule ja nemadki on seal kaastegevad.

näeme. Aga kui nii peaks tõesti minema, oleks ju tegelikult päris tore, et lääne kiriku jõulupüha ära märkimist leiab, kuna õigeusu kalendri järgi on jõulud alles jaanuaris ja meie jõulupühad siin täiesti tavalised tööpäevad. Nõukaajast mäletan, kuidas lambid Põltsamaal linna kuusel jõulupühadeks ära kustutati. Nüüd, tänu Jumalale, on vastupidi.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI oktoober - detsember 2013

KESKINENI SÕBRAKIRI august - september 2013

Tervitused Peterburist!

Plaanitud 2013 sygis altariskolimispäev nihkus veidi edasi ja startisime 15.8. Lapsed jõudsid käia Soomes kaks päeva koolis, enne kui saime viisad ja siirdusime idapiiri taha Ingeri kiriku teenistusse.

Suvi möödus kenasti. Nautisime nii päikesepaistet kui pilviseid päevi, kosutavad olid mõlemad. Juuli alguses õnnistati meid Rahvamisjoni suvepävadel Kankaanpääs uuele tööperioodila ja kuu lõpus saime õnnistuse Tallinnas Kaarli kirikus. Suvesse on mahtunud palju toredaid kohtumisi ning ka arvukaid hüvastijätte. Kodu kokku pakkimine võttis oma aja. Kuigi oleme juba kogenud kolijad, nõuab kolimine siiski pingutusi. Täname eestpalvete eest, mis sel suvel on meid eriliselt  kandnud, eriti korteri otsinguil.

Kuna Ingeri kirikus juba aeti meie viisakutse asja, ei olnud meil juulis võimalik muud viisat enam taotleda ja otsustasime korterijahile tulla viisavaba laevareisiga. Kui 10. juuli hommikul Printsess Anastassia pardalt maale astusime, mängis  sadamas tervituseks orkester. Sama orkester mängis sadamas ka õhtul, kui laeva tagasi läksime, üürileping taskus. Kui nüüd aus olla, siis päris ühe päevaga me omale uut kodu siiski ei leidnud. Lepingu allkirjastamisele eelnes pea kolme  ädala pikkune kirjavahetus kolleegide poolt soovitatud maakleriga. Olime läbi vaadanud kümneid korteripakkumisi, enne  kui sõelale jäi 4, mida vaatama sõitsime.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI august - september 2013

KESKINENI SÕBRAKIRI 2 (39) aprill - juuli 2013

Näe, õitseaeg on ligi...

2013 suve pereSeda koraali on Soome koolides juba aastakümneid kevaditi lauldud on. Sellel koraalil on Soome kirikuaastas isegi omanimeline pühapäev. Meil oli võimalus laulda seda armsat koraali nii Hanna kui Miriami kevadpeol. Kumbki koolilaps on pika kooliaasta järel suvepuhkuse auga välja teeninud. Meie, vanemad tunneme samuti saabunud suve üle rõõmu. Püüame ka puhata, kuid mõtted on järjest sagedamini teispool Soome ja Eesti idapiiri.

Lahkumispidude ning kodu kokku pakkimise kaudu muutub järjest konkreetsemaks kogu minekuprotsess. Tänapäeval on reisimine palju kergem kui näiteks sada aastat tagasi, mil reis misjonipõllule võis kesta nädalaid või lausa kuid. Õnneks on pakkimine ning hüvastijätt inimeste ja paikadega endiselt pikk ja mitmeetapiline protsess, nii et ka jõuame ka vaimselt kaasa sinna, kus füüsiline kolimisprotsess kulgeb.

Mai lõpus saime arstilt loa taas Venemaale minna. Meie tööandja, Soome Rahvamisjon oli meie mineku kohta langetanud otsuse juba varem. Tüdrukud on Peterburi Soome kooli juba kirja pandud.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI 2 (39) aprill - juuli 2013

KESKINENI SÕBRAKIRI 1 (38) – jaanuar-märts 2013

Päikeselised tervitused Vantaalt!

Keskinen 2013 350pxNeid ridu kirjutades on vaikse nädala teisipäev. Vaasis on palmipuudepühaks koju toodud pajuoksad, lapsed kasvatavad potis muru ülestõusmis-pühadeks. Mõtted põikavad sinna-tänna.

Kuu aega tagasi sai Eesti Vabariik 95 aastaseks ja eile meenutati märtsiküüditamist. Olen viimastel kuudel mõelnud oma vanematele ja vana-vanematele, sellele, kust ma pärit olen ja kes ma olen. Hiljaaegu repressioonidele mõeldes avastasin uue isikliku vaatenurga – nendeta poleks minu vanaema ja vanaisa ilmselt kunagi kohtunud.

Minu vanaema sündis aastal, mil suri Lenin. Minu ema sündis aastal, mil suri Stalin. Minu vend sündis aastal, mil suri Brežnev. Minu sünniaastal polnud nii mastaapseid sündmusi, oli sügav stagnaaeg. Jumala armust olen siiski tema laps juba 22 aastat, rohkem kui poole oma elust ning nendestki aastatest rohkem kui pooled on veedetud misjonipõllul.

Tänu teile kõigile, kes te need aastad olete võimalikuks teinud, kirjade-kaartide, eestpalvete ja majandusliku toetusega. Olen mitmel pool  rääkinud misjonäride toetusevajadustest ning julgustanud teiste misjonäride toetajaid: KIRJUTA, PALVETA, ANNETA. Samasugust toetust vajan ka mina ja kogu meie pere. Julgustan Sind ikka kirjutama näiteks omaenda igapäevastest toimetustest, põnevatest Eesti uudistest vms. Ka majanduslik toetus Misjonikeskuse vahendusel on oluline kasvõi nendesamade kirjade paljundamiseks-saatmiseks. Ehk oleks Sul võimalik oma piskust regulaarselt misjonitöö heaks annetama hakata (püsikorraldused pangas lihtsustavad ka meelespidamist). Aga nagu kirjutasin juba eelmises kirjas, tunned Sina omaenese võimalusi kõige paremini.

Read more: KESKINENI SÕBRAKIRI 1 (38) – jaanuar-märts 2013

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top