Etioopia kooli projekt

MTÜ Damota

IMG 1592 350pxKui kolm eestlast (Laura, Merle, Andres) olid 2010 aasta kevadeks Etioopiast Eestisse tagasi  jõudnud oli neil kõigil ühine igatsus- aidata Etioopia lastel kooliharidus kättesaadavamaks  muuta. Juunis 2010 asutati MTÜ Damota. MTÜ kannab Lõuna-Etioopias asuva mäe nime.  Aidates neid inimesi kellel puudub oma igapäevaste vajaduste tarvis kõige lihtsamadki  vahendid, soovisime viia andmise vajaduse, mille Jumal on pannud meie kõigi südamesse, ka Euroopa inimesteni. Me kõik tegelesime just sellega, millesse uskusime, mis andis parima  tulemuse tänu sellele, et küsisime iga päev Jumalalt tarkust ja juhtimist, et eksimine oleks välistatud.

Laste toetamine

Toetame kokku 120 last Oxnard Youth Academy koolis Soddo linnas.

Haridust hinnatakse Etioopias kõrgelt, pidades seda ainsaks väljapääsuks vaesusest. Etioopia riigikoolides on väga kehvad õppimistingimused ja suured klassid, kus õpilaste arv klassis ulatub sageli 80-ni. Suured klassid on ka peamiseks põhjuseks, miks paljud õpilased pole suutelised sooritama keskkooli eksameid positiivsete tulemustega. Seetõttu toetame laste õppimist erakoolides.

Erakooli õppemaksu ei ole Etioopia pered aga ise võimelised maksma rohkem kui kahele lapsele. Õpilased, keda toetame, on ka keskmisest madalama elatustasemega peredest. Kontrollime õpilaste motivatsiooni õppimisel ja kord aastas ka õpitulemusi.

Õppemaks ühe lapse kohta aastas on 65 eurot. Ühe lapse lõunasöök terveks kooliaastaks maksab ka 65 eurot.
 
Kui sa soovid toetada last Etioopias siis info ja juhtnööride saamiseks kontakteeru meiega aadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vabatahtlike kordineerimine

Alustades Etioopias vabatahtlikega kooli ehitust, ilmnes, et paljudel noortel inimestel on soov kinkida oma aega lastele, kes ei oska isegi mitte unistada elust, mis on Eesti lastel. Etioopias olles tundus seda lihtne korraldada. Kui tahad kinkida oma aega ja oskusi lastele, kes vajavad väga kõike seda, mida meie koolides õpetatakse, kirjuta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Loe veel...

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top