Projektid

Viljapuude Levitamine projekt

PÕLLUMAJANDUSLIK PROJEKTFaruk logo

"VILJAPUUDE LEVITAMINE JA KASUTAMATA MAA-ALADE KORRASTAMINE"

Bihać, Bosnia ja Herzegoviina

 

PROJEKTIST:

Faruk hoonedMTÜ "Jumala Kuningriik maa peal – Noa laev" rajati 2008.aastal Bihaćis eesmärgiga aidata kaasa keskkonna korrashoius ja liikide mitmekesisuse säilitamises. Üks töövorme on kasutamata maa-alade puhastamine ja korrashoid ning viljapuude (kreeka pähklid, söödavad kastanid, kirsid jm)istutamine nendele maa-aladele. Organisatsiooni vabatahtlikud käivad ka parkidest prügi korjamas, opetades sellega kohalikele noortele ühiskondliku töö väärtust. Meie maal on keskkond murettekitavas seisus. Raske majanduslik ja poliitiline olukord ainult vähendab inimeste huvi oma ümbruse eest hoolt kanda, paljudes kohtades levivad kontrollimatu metsaraie ja süütamised. Oluline on mainida, et selles MTÜ-s töötavad vabatahtlikud on koik kas 1) sojas oma isa kaotanud noored, 2) noored ilma ühe voi molema vanemata, 3) lahutatud voi töötud lapsevanemad, 4)minimaalse sissetulekuga pensionärid voi 5) töötud. Koik nad on valmis panustama oma energiat ja aega, et parandada kohalikku elukvaliteeti, sellega muutes ka meie planeedi Maa ilusamaks kohaks. Seega me tegutseme kohalikus, aga motleme globaalses perspektiivis! Bosnia-Hertsegoviina on läbinud kommunismiaastad ja hiljutise (1992-1995) ränga soja. Loikame nende aegade tagajärgi veel praegugi– üle 50% tööjoulisest elanikkonnast meie riigis on töötud. Süvenev majanduskriis tekitab aina kasvavat sallimatust inimeste vahel ning ka loodus kannatab selle all. Pollumajanduseksperdid väidavad, et üle 65% Bosnia-Hertsegoviina pinnast on unustusse jäetud ja hoolitsemata.

Read more: Viljapuude Levitamine projekt

Etioopia kooli projekt

MTÜ Damota

IMG 1592 350pxKui kolm eestlast (Laura, Merle, Andres) olid 2010 aasta kevadeks Etioopiast Eestisse tagasi  jõudnud oli neil kõigil ühine igatsus- aidata Etioopia lastel kooliharidus kättesaadavamaks  muuta. Juunis 2010 asutati MTÜ Damota. MTÜ kannab Lõuna-Etioopias asuva mäe nime.  Aidates neid inimesi kellel puudub oma igapäevaste vajaduste tarvis kõige lihtsamadki  vahendid, soovisime viia andmise vajaduse, mille Jumal on pannud meie kõigi südamesse, ka Euroopa inimesteni. Me kõik tegelesime just sellega, millesse uskusime, mis andis parima  tulemuse tänu sellele, et küsisime iga päev Jumalalt tarkust ja juhtimist, et eksimine oleks välistatud.

Laste toetamine

Toetame kokku 120 last Oxnard Youth Academy koolis Soddo linnas.

Haridust hinnatakse Etioopias kõrgelt, pidades seda ainsaks väljapääsuks vaesusest. Etioopia riigikoolides on väga kehvad õppimistingimused ja suured klassid, kus õpilaste arv klassis ulatub sageli 80-ni. Suured klassid on ka peamiseks põhjuseks, miks paljud õpilased pole suutelised sooritama keskkooli eksameid positiivsete tulemustega. Seetõttu toetame laste õppimist erakoolides.

Erakooli õppemaksu ei ole Etioopia pered aga ise võimelised maksma rohkem kui kahele lapsele. Õpilased, keda toetame, on ka keskmisest madalama elatustasemega peredest. Kontrollime õpilaste motivatsiooni õppimisel ja kord aastas ka õpitulemusi.

Õppemaks ühe lapse kohta aastas on 65 eurot. Ühe lapse lõunasöök terveks kooliaastaks maksab ka 65 eurot.
 
Kui sa soovid toetada last Etioopias siis info ja juhtnööride saamiseks kontakteeru meiega aadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vabatahtlike kordineerimine

Alustades Etioopias vabatahtlikega kooli ehitust, ilmnes, et paljudel noortel inimestel on soov kinkida oma aega lastele, kes ei oska isegi mitte unistada elust, mis on Eesti lastel. Etioopias olles tundus seda lihtne korraldada. Kui tahad kinkida oma aega ja oskusi lastele, kes vajavad väga kõike seda, mida meie koolides õpetatakse, kirjuta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Loe veel...

Soome-ugri misjonirühmad

Igal aastal saadab Eesti Evangeelse Alliansi evangelismi- ja misjonitoimkond soome-ugri rahvaste juurde misjonirühmi.

Alates aastast 2000 on juba üle 200 inimese käinud 50 erineva misjonirühmaga:

  • Handimaal
  • Udmurtias
  • Komimaal
  • Marimaal

 

Hõimurahvaste toetuseks saab teha annetusi Eesti Piibliseltsi kontodele:

Swedbank 221031291214 viitenumbriga 0039
või SEB 10220055771015  viitenumbriga 0039

Loe veel meie tegemistest Hõimurahvaste Aja kodulehelt, siit.

Nurshari14 18 2010 200px 
 24A 00026 225pxKullike Komi07 100 200px IMG 0251 200px

Soome-ugri piiblikool

DSC 0203 500pxEesti Evangeelse Allianssi evangelismi- ja misjonitoimkond koostöös rootsi misjoniorganisatsioon Ljus i Öster, pakkub misjoni- ja piiblikooli haridust Venemaal elavatele soome-ugri kristlastele-töötegijatele.

Suvel 2011 lõpetas esimene lend - Udmurdid, Komid, ja Handid.
2012. aasta sügisel alustab meie kolmeaastases kaugõppe programmis õppimist UUS GRUPP TUDENGEID.

Annetusi nende inimeste toetuseks saab teha Eesti Piibliseltsi kontodele:

Swedbank 221031291214 viitenumbriga 0026
või SEB 10220055771015  viitenumbriga 0026.

Loe veel meie tegemistest Hõimurahvaste Aja kodulehelt, siit.

 

Hanti koguduste rajamine

Projekti eesmärk: rajada esimesed Handi kristlikud kogudused

Andrus Kask, Handi peregaViimaste aastate jooksul on umbes 200 hanti tulnud Jeesuse juurde. Nad elavad erinevates külades paarisaja kilomeetri raadiuses. Kahjuks valitseb selle piirkonna paljudes protestantlikes kogudustes suhtumine, kus handi keel, rahvariided, kultuur ja kombed ei ole kirikus teretulnud.

Nii ei ole täna, 2000 aastat peale Jeesuse tulekut maailma, veel ühtki handikeelset kogudust.

Hantidel on suur vajadus selliste koguduste järele, kus neil oleks võimalik emakeeles palvetada, Jumala Sõna õppida ning laulda elavale Jumalale ülistust neile omases stiilis.

Salehardi kogudus (pealinnas Jamalo-Nenetskis) on olnud alates 2003. aastast Eesti misjonitöö partner handi rahva hulgas. Aastal 2010 käivitati neli koguduse rajamise projekti neljas erinevas handi külas. Handi kristlased, kes neis külades elavad, on alustanud oma kodudes handikeelsete osadusgruppidega. Jumala abiga on need kodugrupid kasvamas esimesteks kristlikeks handi kogudusteks!

Eesti panus:  Salehardi pastor Anatoli Maritšev on pöördunud Eesti kristlaste poole abisaamiseks seoses Handi koguduste rajamise projekti kuludega (sealhulgas reisikulud Salehardist küladesse, jne). Pastor Maritšev on palunud igakuist toetust 100 EUR ulatuses koguduste rajamise projekti elluviimiseks.  See oleks meie võimalus teha midagi hantide heaks!

Read more: Hanti koguduste rajamine

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top