Euraasia

Andrus ja Jelena Kask, misjonärid Handimaal

Andrus Hanti Ljuda D 05 crop350pxKask on misjonipastor, kes teenib Handi rahva hulgas Jamalo-Nenetski piirkonnas. Koos oma leedulannast abikaasaga elab ta Vilniuses, kus nad rajavad venekeelne kogudus.

Loe Andruse viimasest misjonireisist siit.

Loe rohkem Handi misjonist Hõimurahvaste Aja projektist.

Andruse tööd saab annetustega toetada: 

Eesti Metodisti Kiriku kontole, a/a 10052004731009,
selgitus: Misjon - Hanti
 

Margit ja Vitali Taks, misjonärid kurtidele

Perekond Taks 2008.jpgTeenimispiirkond: Venemaa, Skandinaavia, Euroopa, Aasia jne. Nad on kurdid misjonärid, kes on läkitatud kurtide juurde teistes maades, et õpetada abielu - ja pereseminarides.

Nad on teinud oma tööd väga efektiivselt, aidates paljusid peresid mõista abielu aluseid, tänu nende õpetusele on paljud lahutuse äärel olnud pered ikka koos. Nad on näinud oma töö kaudu sadade kurtide elusid muutumas. Nende ees on uued avatud uksed, et minna ja aidata kurte erinevates maailma paikades, sest vajadus kurtide hulgas on väga suur.

Vitali ja Margit Taks on EKNK misjonärid, Tallinna Kurtide Kogudusest.

Perekond Taksi saab annetustega toetada: Eesti Kristlik Nelipühi Kirik a/a 221014182298 selgituseks: Perekond Taks

Liliann ja Hannu Keskinen, misjonärid Venemaal

Põltsamaalt Keskinen 2013 350pxpärit soome filoloog Liliann Grünvald läks pärast Tartu Ülikooli 1997. aastal õppima Soome Rahvamisjoni piiblikooli Ryttyläs, kus süvenes äratundmine, et tema koht on misjonitööl. 1999. aastal vajati misjonäri kümnendi algul taastatud Venemaa Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku Mordva mõlemasse kogudusse. Liliann võttis väljakutse vastu.

Pärast kahte aastat laste- ja noortetööd Mordvas soomeugri rahvaste ersade ning mokšade juures läbis Liliann Soomes ka misjonikursuse ning läks 2003. aastal juba diplomeeritud misjonärina koos abikaasa Hannu Keskineniga tööle Omski kogudusse. Liliann tegi peamiselt laste- ja noortetööd, Hannu töötas diakooniaalal ning juhatas väikerühmi.

Viisaprobleemidest tingituna olid nad sunnitud 2008. aasta lõpus Venemaalt lahkuma. Aastail 2009-2012 tegid nad EELK Tartu Pauluse koguduses venekeelset tööd. 2011. aasta detsembris ordineeriti Hannu diakoniks.

Alates 2013. aasta augustist elab perekond Keskinen Peterburis. Hannu teenib diakonina Ingeri Kirikusse kuluvat eestikeelset Jaani kogudust ning Liliann teeb lastetööd.

Loe Liliann ja Hannu sõbrakirjad siit.

Read more: Liliann ja Hannu Keskinen, misjonärid Venemaal

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top