Misjonärid

Nele ja Francis Borchardt Hong-Kongis

Nele Borchardt on eestlanna, kes töötab alates 2011. aastast abikaasa Francise ja kahe väikese tütrega Soome Misjoniseltsi lähetusel Aasia metropolis Hongkongis. USA-st pärit Francis on teoloogiadoktor ja töötab Hong Kongi Luterlikus Usuteaduslikus Seminaris Vana Testamendi abiprofessorina. Seminar (lts.edu) tähistas 2013.aastal 100. aastapäeva ja selles on õpilasi 15-st maast. Nele ordineeriti 2009. aastal Soomes kirikuõpetajaks. Suvel lõpetab ta kaheaastase Kantoni hiina kursuse ja hakkab tööle sealses luterlikus kirikus.

Rohkem infot: www.misjonikeskus.ee

Andrus ja Jelena Kask, misjonärid Handimaal

Andrus Hanti Ljuda D 05 crop350pxKask on misjonipastor, kes teenib Handi rahva hulgas Jamalo-Nenetski piirkonnas. Koos oma leedulannast abikaasaga elab ta Vilniuses, kus nad rajavad venekeelne kogudus.

Loe Andruse viimasest misjonireisist siit.

Loe rohkem Handi misjonist Hõimurahvaste Aja projektist.

Andruse tööd saab annetustega toetada: 

Eesti Metodisti Kiriku kontole, a/a 10052004731009,
selgitus: Misjon - Hanti
 

Margit ja Vitali Taks, misjonärid kurtidele

Perekond Taks 2008.jpgTeenimispiirkond: Venemaa, Skandinaavia, Euroopa, Aasia jne. Nad on kurdid misjonärid, kes on läkitatud kurtide juurde teistes maades, et õpetada abielu - ja pereseminarides.

Nad on teinud oma tööd väga efektiivselt, aidates paljusid peresid mõista abielu aluseid, tänu nende õpetusele on paljud lahutuse äärel olnud pered ikka koos. Nad on näinud oma töö kaudu sadade kurtide elusid muutumas. Nende ees on uued avatud uksed, et minna ja aidata kurte erinevates maailma paikades, sest vajadus kurtide hulgas on väga suur.

Vitali ja Margit Taks on EKNK misjonärid, Tallinna Kurtide Kogudusest.

Perekond Taksi saab annetustega toetada: Eesti Kristlik Nelipühi Kirik a/a 221014182298 selgituseks: Perekond Taks

Abielupaar Islamimaal

Üks Eesti noor abielupaar töötab orbudest lastega ühel Islamimaal. Turvalisuse kaalutlustel ei ole võimalik avaldada nende täpset teenimiskohta ega detaile nende tööst.  

Perekonna tööd islamimaal saab annetustega toetada: 
Eesti EKB Koguduste Liit, a/a 1120227335, selgituseks Islamimaa 

Külvi ja Christoph Unger, piiblitõlkijad

Perekond Ungerid töötavad Piibli tõlkimisel ühte Lääne-Euraasia keelde, mille rääkijaid on paar miljonit inimest.

Emakeelse Piibli olemasolu aitab kaasa kohaliku koguduse tekkimisele ja kasvamisele. Mõnda aega elas perekond Iraagis, kuid on nüüdseks pöördunud tagasi Saksamaale, kus jätkavad tööd piibli tõlkimise alal.

Külvi ja Christoph Unger, Wycliffi piiblitõlkijad, Tartu Kolgata Baptistikogudus.  

 

Perekond Ungereid saab annetustega toetada:  Eesti EKB Koguduste Liit, a/a 1120227335, selgituseks: ungerid.

Liliann ja Hannu Keskinen, misjonärid Venemaal

Põltsamaalt Keskinen 2013 350pxpärit soome filoloog Liliann Grünvald läks pärast Tartu Ülikooli 1997. aastal õppima Soome Rahvamisjoni piiblikooli Ryttyläs, kus süvenes äratundmine, et tema koht on misjonitööl. 1999. aastal vajati misjonäri kümnendi algul taastatud Venemaa Ingeri Evangeelse Luterliku Kiriku Mordva mõlemasse kogudusse. Liliann võttis väljakutse vastu.

Pärast kahte aastat laste- ja noortetööd Mordvas soomeugri rahvaste ersade ning mokšade juures läbis Liliann Soomes ka misjonikursuse ning läks 2003. aastal juba diplomeeritud misjonärina koos abikaasa Hannu Keskineniga tööle Omski kogudusse. Liliann tegi peamiselt laste- ja noortetööd, Hannu töötas diakooniaalal ning juhatas väikerühmi.

Viisaprobleemidest tingituna olid nad sunnitud 2008. aasta lõpus Venemaalt lahkuma. Aastail 2009-2012 tegid nad EELK Tartu Pauluse koguduses venekeelset tööd. 2011. aasta detsembris ordineeriti Hannu diakoniks.

Alates 2013. aasta augustist elab perekond Keskinen Peterburis. Hannu teenib diakonina Ingeri Kirikusse kuluvat eestikeelset Jaani kogudust ning Liliann teeb lastetööd.

Loe Liliann ja Hannu sõbrakirjad siit.

Read more: Liliann ja Hannu Keskinen, misjonärid Venemaal

Mailis ja Gerolf Wüst, misjonärid Paapua Uus-Guineal

Mailis Mailis ja Gerolf on rahvusvahelise organisatsiooni Ethnos360 (varem New Tribes Mission, NTM) misjonärid. 2010. a. märtsis asusid nad elama Paapua Uus-Guineale. Peale pidzin inglise keele omandamist teenisid Gerolf ja Mailis kaasa ühes NTM-i misjonikeskustest Paapual. 2012. a. jaanuaris läksid nad elama dom hõimu Chimbu provintsis. Gerolf tegeleb hetkel dom keele õppimisega. Hiljem soovib ta aidata kaasa kohalike usklike ja koguduste vaimulikule kasvule ning teenimisele ja piiblitõlkimisele. Lisaks Wüstidele töötavad dom hõimus Jim ja Judy Burdett Ameerika Ühendriikidest

Loe Wüstide sõbrakirju siit.
Vaata ka nende kaastööliste blogi: blogs.ethnos360.org/jim-burdett/ 

Selles u. 6 milj. elanikuga riigis on üle 850 erinevat keelt kõneleva hõimu ja paljudel neist puudub veel emakeelne Jumala Sõna. Esimese aasta jooksul tegelevad Gerolf ja Mailis Paapua kultuuri ja ühe riigikeele, pidzin inglise keele õppimisega. Seejärel asuvad nad elama hõimu, kus esmalt õpivad selgeks kohaliku keele ning peale seda osalevad Piibli tõlkimises ja õpetamises, koguduse rajamises ning vajadusel kirjaoskuse õpetamisel.

Read more: Mailis ja Gerolf Wüst, misjonärid Paapua Uus-Guineal

Jael Puusaag, misjonär Bosnias

jael_crop.jpgJael sai Jumalalt kutse minna misjonärina Bosniasse inimesi aitama aastal 1997.

1999. a. lõpetas Jael sotsiaalpedagoogika õpingud TPÜ-s ja läks aastaks Rootsi Holsbybrunni piiblikooli. Aastal 2000 liitus Jael OM rühmaga Bihacis, Bosnias, kus on teeninud Jumalat ja kohalikke elanikke läbi sõprusevangelismi, lastetöö, humanitaarabi  ja  evangeelse koguduse rajamise kohalikus piirkonnas. Oma  tegemistest on Jael igal kuul kirjutanud Rahutoojas, mida on saatnud oma toetajatele ja eestpalvetajatele. 2007. a. valminud film „Teekond tundmatusse” kajastas ka Jaeli töid ja tegemisi Bosnias. 2008. a. Ilmus Jaeli esimene luulekogu „Minu Jumal naeratab mulle”  

Jael on EEKBL välismisjonär Bosnias. 

Jaeli tööd saab annetustega toetada: Eesti EKB Koguduste Liit,a/a 1120227335, selgituseks: Jael Puusaag.

Loe tema viimaseid sõbrakirju siit.

Evelyn ja Kaspars Apinis, misjonärid Lätis

Hiiumaalt Apinis pere2013 350pxpärit Evelyn ja tema Läti abikaasa Kaspars töötavad Noorte Missiooniga. Sotsiaaltööharidusega Evelyni südamesse on Jumal eriliselt pannud puuetega inimesed, kellele korraldatakse evangeelseid laagreid ja väikegrupi tööd. 

Kahjuks ei ole nii Eestis kui Lätis paljudes kogudustes puuetega inimestel võimalus koguduse töös aktiivselt kaasa lüüa, kuna ruumid ei ole selleks kohandatud ning isegi evangeelsed üritused on sageli mõeldud inimestele, kes suudavad ise kogudusse tulla. Kuid Jumal soovib jõuda iga inimeseni ja neid oma töös kasutada. Kui puuetega inimesed oleksid omaette rahvas, siis oleks see Hiina ja India järel suurim ning kõige vähem evangeeliumist kuulnud rahvas.

Evelyn on Kärdla Baptistikoguduse misjonär.

Loe Evelyn ja Kasparsi uudise kirjad siit.

Loe Evelyn ja Kasparsi blogi/webi leht siit.

 

Evelyn ja Kasparsi saab annetustega toetada:Eesti EKB Koguduste Liit, a/a 1120227335, selgituseks: Evelyn Apinis

või teha ülekanne Evelyni kontole Swedbangas, 1101584136 Evelyn Apinis.

Maitse Misjonit TV7's

Maitse Misjonit Raadios

Misjonikalender 2018

Kontakt

Eesti Evangeelne Allianss
Misjonitoimkond

Narva mnt. 51
10152 Tallinn
E-mail
info (ätt) misjon.ee

allianss.ee

Back to Top